Sport.pl > Warszawa >  Sondaż

PYTANIE Warszawa.Sportowiec.2013 - kto jest Twoim sportowcem 2013 roku w Warszawie?

FABIAN DRZYZGA, rozgrywający Politechniki, 23 lata - jeden z wyróżniających się siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej w ubiegłym sezonie, z którą zajął szóste miejsce. Jego grę docenił mistrz Polski Asseco Resovia, z którym podpisał dwuletni kontrakt.
 ALEKSANDRA GOSS, rolkarka szybka i łyżwiarka, zawodniczka Zrywu Słomczyn i WTŁ Stegny, 24 lata - jako pierwsza Polka w historii wygrała w tym roku Puchar Świata w maratonie na rolkach. Jest wielokrotną mistrzynią Polski oraz triumfatorką Pucharu Polski.
 DUSZAN KUCIAK, bramkarz Legii, 28 lat - jeden z najlepszych legionistów w tym roku, podstawowy bramkarz drużyny Jana Urbana. Często popisywał się znakomitymi interwencjami. Kiedy w sierpniu odniósł kontuzję jego brak w bramce Legii był bardzo widoczny.
 PIOTR ŁOBODZIŃSKI, biegacz ekstremalny, 28 lat - tegoroczny zwycięzca Pucharu Świata w biegach po schodach, wygrał między innymi zawody we Frankurcie nad Menem, był też na podium w zawodach rozgrywanych w wieżowcach w Pekinie, Singapurze i Hong Kongu.
 MAREK SAGANOWSKI, napastnik Legii, 35 lat - dobry duch drużyny, wojownik, w tym sezonie strzelał regularnie, ale jego dobrą passę przerwała we wrześniu poważna kontuzja kolana. Leczenie potrwa kilka miesięcy, nie wiadomo, czy w ogóle wróci na boisko.
 REMIGIUSZ SIUDZIŃSKI, ultrakolarz, 39 lat - przejechał jako pierwszy Polak w historii trasę Wyścigu Dookoła Austrii. W sierpniu pokonał na rowerze, prawie nonstop, 2200 kilometrów w ponad 5 dni.
 MICHAŁ STRZAŁKOWSKI, napastnik Polonii Warszawa, 22 lata - przyszedł do nowej Polonii z II-ligowego Świtu Nowy Dwór Maz. Na czwartoligowych boiskach zdobył 13 goli.
 TOMASZ SZCZESZEK, defensywny liniowy drużyny futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles, 28 lat - jeden z kluczowych zawodników zespołu. Z Eagles zdobył w tym roku tytuł wicemistrza Polski, a z reprezentacją zadebiutował we wrześniu w meczu z Holandią.
 ANITA WŁODARCZYK, młociarka Skry, 28 lat - w tym roku zdobyła srebrny medal w mistrzostwach świata w Moskwie ustanawiając nowy rekord Polski w rzucie młotem kobiet (78,46). W sierpniu wygrała Memoriał Kamili Skolimowskiej.
 KRZYSZTOF WŁODARCZYK, bokser, 32 lata - urodzony w Warszawie. Jeden z najlepszych polskich pięściarzy ostatnich lat. 'Diablo' jest aktualnym mistrzem świata organizacji WBC w wadze junior ciężkiej. W tym roku dwukrotnie obronił pas mistrzowski.