Sport.pl

Sport.pl > Warszawa >  Sondaż

PYTANIE Kto miał największy udział w wywalczeniu przez Legię mistrzostwa w sezonie 2013/14?

 JAN URBAN - Jesienią Legia rozegrała 35 meczów w 154 dni, doświadczyła niespotykanej liczby kontuzji. Wyniki? W pucharach kiepskie, ale w lidze Urban zostawił Legię na czele z pięcioma punktami przewagi. Wiosną chodziło tylko o to, by tego nie zepsuć.
 DUSZAN KUCIAK - Jego wielki wkład w wyniki Legii najlepiej widać było jesienią, gdy... go nie było. Sierpniowa kontuzja kolana wyeliminowała Słowaka na dwa miesiące, w czasie których Legia straciła aż 19 goli w 15 meczach. Kuciak to fundament drużyny.
 BOGUSŁAW LEŚNODORSKI - Nie boi się odważnych decyzji - zwolnił Urbana, bo oczekiwał więcej - od pomysłów taktycznych, po zaangażowanie w życie klubu. Moment zatrudnienie Henninga Berga wybrał najlepszy z możliwych, ryzyko już się opłaciło.
 HENNING BERG - Defensywa, organizacja ataku, pomocnicy w roli napastników, odrodzeni Miroslav Radović, Ivica Vrdoljak, Michał Żyro... Miał Berg Legię odmieniać i już to robi. Na razie tylko w Polsce, ale w przekonującym stylu.
 MIROSLAV RADOVIĆ - Najlepszy piłkarz ligi, rozgrywający, który wiosną jest napastnikiem, legionista, który trafi do Galerii Sław. W ciągu roku przeszedł wiele, od króla Enklawy stał się królem Warszawy, jest najlepszym strzelcem Legii w tym sezonie.
 IVICA VRDOLJAK - Z ociężałego, niezbyt walecznego środkowego pomocnika, zmienił się w generała środka pola, który walczy za dwóch, odbiera piłki, dobrze podaje do przodu. - Odczuwam wielką dumę jako kapitan Legii - mówi. A Legia może być dumna z niego.
 MICHAŁ ŻYRO - Wiosenna seria meczów, w których strzelał gola i zaliczał asystę, a najczęściej jedno i drugie, była świetna. Żyro jest zdrowy, powodem przemiany jest też Berg. - Przestawił mnie na prawe skrzydło, gdzie czuję się o wiele lepiej - mówi Żyro.
 JAKUB RZEŹNICZAK - Legionista od 10 lat. Piłkarzem wybitnym nie jest, ale obecną Legię trudno wyobrazić sobie bez niego - solidna gra, spotkania z dziećmi, blog o zdrowym żywieniu - czego Rzeźniczak by nie robił, robi to w koszulce Legii i z Legią w sercu