Koszykówka. Polonia odrzucona

Polonia jest jednym z trzech klubów, które nie przeszły pierwszego etapu weryfikacji licencyjnej do gry w Tauron Basket Lidze. Warszawski klub ma tydzień na wniesienie odwołania do Komisji Odwoławczej przy PZKosz.
Polonia, która w minionym sezonie zajęła 10. miejsce w TBL, od kilku lat ma problemy ze spełnieniem ligowych wymogów - w ostatnich rozgrywkach klub znów zalegał z płatnościami. "Przegląd Sportowy" podał, że zaległości sięgają 134 tys. zł.

Liga nie podała we wczorajszym komunikacie szczegółowej przyczyny odrzucenia wniosku Polonii, ale pierwszy etap dotyczył rozmaitych rozliczeń, więc z dokumentacji przedstawionej przez "Czarne Koszule" musiało wynikać, że klub ma długi.

- Nie dostałem oficjalnego komunikatu, więc niczego nie komentuję - mówił wczoraj wieczorem prezes rady nadzorczej klubu Wojciech Kozak, który we wtorek zapowiadał, że w środę Polonia spłaci zaległości. Czy spłaciła? - Muszę poznać przyczynę negatywnej weryfikacji i wtedy będę komentował - powtórzył Kozak.

Oprócz Polonii liga odrzuciła także wnioski Kotwicy Kołobrzeg i Siarki Tarnobrzeg - ta trójka zajęła trzy ostatnie miejsca w minionym sezonie.

Drugi warszawski klub uprawniony do gry w PLK - dawna Polonia 2011 grająca od roku jako AZS Politechnika, zgłoszona przez spółkę prowadzącą także klub siatkarski - pierwszy etap weryfikacji przeszedł. W drugim do 31 lipca musi udokumentować budżet na minimum 2 mln zł.

Amerykanie wzmocnią Siarkę Tarnobrzeg »