T-Mobile Ekstraklasa. Keżman: Chcę grać w Polonii

PRZEGLĄD PRASY. - O możliwości gry w Polsce dowiedziałem się tydzień temu. Bardzo chętnie podpiszę kontrakt. Mogę być liderem Polonii - mówi w wywiadzie z "Super Expressem" Mateja Keżman.
Były napastnik Chelsea może wkrótce zostać nowym napastnikiem Czarnych Koszul. Właściciel klubu, Józef Wojciechowski zapowiedział transfer wielkiego piłkarza i chce dotrzymać słowa.

Keżman nie obawia się ani przeciętnego poziomu gry w Polsce, ani niższych zarobków, ani Wojciechowskiego. - Lubię takich ludzi. Dają swoje pieniądze i są zwariowani na punkcie piłki. Jak ktoś ma ambicje, to ma mój szacunek - zapewnia Keżman w "Super Expressie".

- To dobre miejsce, zdążyłem już sprawdzić. Rozmawiałem z moimi rodakami grającymi w Polsce: z Ljuboją i Radoviciem z Legii, Iliewem z Wisły i Djurdjeviciem z Lecha. Wszyscy mówili to samo: przyjeżdżaj, polski futbol idzie do przodu - opowiada.

Ostatnie tygodnie Keżman spędził na treningach w Partizanie Belgrad. 32-letni napastnik występował m.in. w Chelsea, PSV Eindhoven, Atletico Madryt i Paris Saint-Germain. Do Polonii może przejść na zasadzie wolnego transferu.

Klich wróci z rezerw Wolfsburga do Cracovii? »