Policja chce krat na Narodowym. Warunki nie do spełnienia?

Policja postawiła zaporowe warunki dotyczące rozegrania meczu o Superpuchar Polski na Stadionie Narodowym. Żąda między innymi trwałego podzielenia stadionu kratami przy wejściach na sektory - poinformowało radio RMF FM, którego reporter usłyszał w zarządzającym obiektem Narodowym Centrum Sportu: - Na jeden dzień nie zrobimy z Narodowego Alcatraz. Nie będziemy pruć stadionu przed Euro.
Facebook Warszawa Sport.pl. Czy już nas polubiłeś? >

Według stacji odseparowanie kibiców tymczasowymi barierkami nie wystarczy policji, która chce także zamontowania na stałe krat przy wejściach na sektory. - Tu mówi się o elementach, które są trwale związane z podłożem, które trwale oddzielają jedną grupę od drugiej - mówi radiu RMF FM inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendanta Głównego Policji.

Narodowe Centrum Sportu według radia nie zamierza jednak na jeden dzień dzielić stadionu kratami. - Na jeden dzień nie zrobimy z Narodowego Alcatraz. Nie będziemy pruć stadionu przed Euro - usłyszał w NCS reporter RMF FM.

To może oznaczać negatywną decyzję policji ws. organizacji sobotniego meczu pomiędzy Legią a Wisłą. Jeśli miasto mimo to zgodzi się na rozegranie meczu, policja może wystąpić do wojewody o zablokowanie meczu.

Jak 'rośnie' trawa na Stadionie Narodowym