Koszykówka kobiet. Derby Warszawy dla Politechniki

Koszykarki AZS Politechniki Warszawskiej po emocjonującym meczu i powstrzymaniu pogoni Polonii Warszawa wygrały 50:43 w hali przy Konwiktorskiej w meczu 16 kolejki 2. ligi kobiet.
Faworytem była Politechnika - wicelider tabeli regionalnej III ligi (trzeciej, bo najwyżej w hierarchii jest Ford Germaz Ekstraklasa, a potem I liga), który w pierwszej rundzie pokonał Polonię 63:57.

Spotkanie było zacięte, ale i nerwowe - na początku obie drużyny nie potrafiły złapać odpowiedniego rytmu, a akcje często kończyły się stratami i niecelnymi rzutami. Po pięciu minutach gry na czteropunktowe prowadzenie wyszła Politechnika, dzięki trzypunktowej akcji Pauliny Kaczyńskiej, lecz już po chwili Polonia odrobiła straty i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 13:12.

Druga kwarta rozpoczęła się od dwóch szybkich trójek Sylwii Snopek dających siedem punktów przewagi Politechnice, ale przez kolejne siedem minut padło łącznie tylko sześć punktów. Do przerwy Politechnika prowadziła 21:16.

W drugiej połowie Polonia zaczęła grać skutecznie - niesione dopingiem licznie zebranych kibiców zawodniczki "Czarnych Koszul" zaczęły wygrywać dzięki Milenie Adamczyk(dwie trójki w trzeciej kwarcie) i Annie Karasek (sześć punktów). Po 30 minutach Polonia prowadziła 35:33.

Ostatnia część rozpoczęła się jednak od trójki Kaczyńskiej, a koszykarki Politechniki, które też były głośno dopingowane przez swoich kibiców, dzięki dobrej obronie powiększyły przewagę. W końcówce, w ważnym momencie, za trzy trafiła Agnieszka Rylska i Politechnika nie pozwoliła sobie odebrać zwycięstwa.

Wygrana umocniła drużynę Politechniki na pozycji wicelidera - akademicki zespół z bilansem 13-3 ustępuje tylko Żyrardowiance. Warszawianki nie powinny mieć jednak problemu z awansem do turnieju półfinałowego, który odbędzie się na początku kwietnia. Zagrają w nim dwie pierwsze drużyny z tej grupy, a goniące Politechnikę Basket Aleksandrów Łódzki i SKK Siedlce mają o kilka zwycięstw mniej.

Polonia z bilansem 7-8 zajmuje miejsce w środku tabeli. W mazowieckiej II lidze grają także m.in. drużyny z Ursusa, Piaseczna i warszawski LA Basket, które zajmują trzy ostatnie miejsca w tabeli.

Polonia- AZS Politechnika 43:50 (12:13, 4:8, 19:12, 8:17): Polonia: Adamczyk 16 (2), Gawryszewska 9, Karasek 8, Wiszniewska 4, Cieślak 2 - Motyczyńska 4, Markiewicz 0, Piotrowska 0. Politechnika: Snopek 18 (3), Lichomska 13, Kaczyńska 10 (1), Kulińska 6 Wójcik 0, - Rylska 3 (1), Rudenko 0, Balcer 0.