Sport.pl

Podsumowanie miesiąca Gazety Stołecznej. Rozczarowanie: Spóźnione otwarcie Stadionu Narodowego

Co było największym sportowym rozczarowaniem Warszawy w lutym. Według ?Gazety Stołecznej? Mecz o Superpuchar, który się nie odbył.
Mecz Legii z Wisłą o Superpuchar Polski miał być piłkarskim otwarciem Stadionu Narodowego. Główna polska arena Euro 2012 kosztowała blisko dwa miliardy złotych i miała być gotowa w połowie zeszłego roku, potem jesienią, a w końcu na początku lutego, gdy wyznaczono termin rozegrania Superpucharu. Ale i ten termin okazał się zbyt optymistyczny. Stadion przegrał z pogodą, brakiem łączności i kilkoma innymi kłopotami.

Bilety sprzedano. Trzy dni przed 11 lutego organizator przyznał, że mecz jednak się nie odbędzie. Negatywną opinię wobec organizacji imprezy wysokiego ryzyka wystawiała policja. Zastrzeżenia miał sanepid, bo jeszcze na kilka dni przed terminem układano murawę, oraz straż pożarna z powodu niedrożności wyjść ewakuacyjnych. Do ostatnich dni zarządcy obiektu i Ekstraklasa SA, czyli organizator meczu, obiecywali, że do spotkania dojdzie. Minister sportu Joanna Mucha była gotowa założyć się, że 11 lutego Legia i Wisła zagrają. - Jeżeli przegram, obiegnę dookoła stadion albo Pałac Kultury - mówiła. Pobiegła.Więcej o: