Sport.pl

Podsumowanie miesiąca Gazety Stołecznej. Wydarzenie: Otwarcie Stadionu Narodowego

Co było wydarzeniem miesiąca w Warszawie. Dziennikarze ?Gazety Stołecznej? wybrali środowe otwarcie Stadionu Narodowego, podczas którego Polska zremisowała 0:0 z Portugalią.
11 lutego Legia i Wisła nie zagrały o Superpuchar Polski. Dwa i pół tygodnia później jednak się udało. W środę reprezentacja Polski zagrała na Stadionie Narodowym z Portugalią, w obecności 48 tys. kibiców. Kibice byli stadionem zachwyceni. - Byłem niedawno na nowym Wembley w Londynie. Porównanie wypada zdecydowanie na korzyść naszego stadionu. Jest imponujący, robi wielkie wrażenie, aż dech zapiera - powiedział 26-letni Tomasz z Legionowa.

Piłkarsko też wypadło nieźle. Na futbol w tym miejscu kibice czekali prawie 30 lat. Ostatni mecz na Stadionie Dziesięciolecia odbył się w kwietniu 1983 r., a Polska w eliminacjach Mistrzostw Europy zremisowała z Finlandią 1:1. Wtedy gola strzelił Włodzimierz Smolarek. Na strzelca pierwszego gola na nowym Stadionie Narodowym jeszcze poczekamy, bo Polska zremisowała z Portugalią 0:0. To był najpoważniejszy rywal przed mistrzostwami Europy. Polska zagra jeszcze z Łotwą, Słowacją i Andorą, ale podczas zagranicznych zgrupowań kadry.Więcej o: