Sport.pl

Puls Biznesu: Roman Abramowicz wykupił lożę prezydencką na Stadionie Narodowym

Według ustaleń ?Pulsu Biznesu?, Roman Abramowicz, rosyjski miliarder, właściciel Chelsea Londyn wykupił lożę prezydencką na Stadionie Narodowym na mecz Polska - Rosja, który odbędzie się 12 czerwca.


- Loża prezydencka na Stadionie Narodowym została już sprzedana, ale wiąże nas tajemnica handlowa i nie mogę powiedzieć, kto ją kupił ani nawet, z jakiego jest kraju - ucina w rozmowie z Pulsem Biznesu Robert Korzeniowski, doradca UEFA w zakresie PR i marketingu programu pakietów korporacyjnych Hospitality.

- Nie oznacza to, że prezydent nie będzie miał gdzie usiąść. Sprzedana loża to miejsce typowo komercyjne. Dla prezydenta przeznaczone jest inne miejsce - powiedział Sport.pl Robert Korzeniowski.

Sprzedaż wszystkich lóż na stadionach jest w gestii UEFA. W sumie w trakcie turnieju UEFA na pakiety biznesowe przeznaczyła blisko 60 tys. miejsc, czyli 4 proc. wszystkich miejsc na widowni. Średnio na meczu ma być około 2 tys. kibiców klasy biznes.

Średnia cena jednego meczu w pakietach to 1,7 tys. euro a meczu finałowego 6,9 tys.

Więcej o:
Komentarze (88)
Puls Biznesu: Roman Abramowicz wykupił lożę prezydencką na Stadionie Narodowym
Zaloguj się
 • adalberto3

  Oceniono 36 razy 30

  Niech kupi caly stadion. Odpadnie problem z jego utrzymaniem po mistrzostwach.

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 22 razy 18

  Nie kupił, a wynajął, nie na zawsze, a na Euro 2012, nie od Polaków, a od UEFA, reszta się już zgadza.

  Dzień bez bredni byłby w redakcji dniem żałoby?
  ;>

 • pbwem

  Oceniono 16 razy 14

  Paranoiczne są niektóre komentarze, Przecież to tylko komercyjna nazwa najdroższego miejsca na mecz. Tak jak apartament prezydencki czy królewski w hotelu. To nie ma nic wspólnego z miejscem, w którym zasiądzie prezydent Polski czy prezydent Rosji jeżeli pojawią się na meczu.

 • ulanzalasem

  Oceniono 19 razy 13

  "Sprzedaż wszystkich lóż na stadionach jest w gestii UEFA. "

  My budujemy, my wykładamy kasę, my zapewniamy bezpieczeństwo, a oni tylko biorą zysk dla siebie...

 • tymon99

  Oceniono 12 razy 12

  loża prezydencka to nie jest loża prezydenta rzeczypospolitej. to loża prezydenta uefa.

 • kwa_mac

  Oceniono 12 razy 10

  I bardzo dobrze... Stadion ma na siebie zarabiać. To obiekt dla kibiców, a nie dla polityków, którzy za darmochę chcą sobie żyć, jak Kaddafi.

 • skullder

  Oceniono 9 razy 9

  Tzw. loża prezydencka na stadionie w Warszawie jest taka tylko z nazwy. Od początku założenie było takie, że jest przeznaczona do wynajmu, co nie przeszkodzi pewnie wszelkiej maści paranoikom snuć teorii spiskowych.

 • Gość: jerofiejew

  Oceniono 13 razy 9

  Ludzie co ma Tusk albo Komorowski albo jeszcze inny polityk do loży prezydenckiej?!? Równie dobrze można ją nazwać papieską i co tylko papież może tam przychodzić? Jeśli mecze są rozgrywane pod egidą UEFA to żaden Tusk czy inny nie mają tam prawa być bo mocodawcą stadionu na czas meczu jest UEFA i to ona i tylko ona zarządza poszczególnymi lożami czy kiblami!

 • frostaman

  Oceniono 12 razy 8

  Dlaczego przyszło mi żyć w kraju gdzie połowa to debile. Coście się czepili tej loży prezydenckiej. Ona jest prezydencka nie prezydenta. To jest nazwa własna która ma świadczyć ze jest najlepsza, a nie że należy do prezydenta. W hotelach też są apartamenty prezydenckie, królewskie i jakie tam chcecie jeszcze. W restauracjach są sale rycerskie zbójeckie i inne. Czy to znaczy ze należą do królów, rycerzy i Janosika?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX