Gdzie oglądać piłkarzy w czasie Euro? Nie tylko podczas meczów

W Warszawie i okolicach w czasie czerwcowego turnieju będą miały swoje siedziby trzy reprezentacje. Kibice będą mieli okazje oglądać największe gwiazdy światowej piłki. Niestety nieczęsto.
Poza meczami, które odbędą się w Warszawie (trzy w fazie grupowej, ćwierćfinał i półfinał) piłkarzy będzie można podglądać na treningach. Kibice będą mieli okazję obejrzeć reprezentantów Polski, Grecji i Rosji. Czesi, którzy wszystkie trzy mecze grupowe grają we Wrocławiu, tam będą mieli siedzibę. Choć reprezentacje same decydują o otwarciu swoich treningów, to UEFA wymaga by przynajmniej jeden był dostępny dla kibiców. Hiszpanie, którzy trenują w Gniewinie, otworzyli aż osiem treningów. Mieszkańcy Warszawy i okolic takiego szczęścia nie mają.

Reprezentacja Polski zamieszka w hotelu Hyatt, a trenować będzie na stadionie Polonii. M.in. dlatego niedawno przy Konwiktorskiej wymieniono murawę. Nie wiadomo na razie ile treningów będzie otwartych, ale kibice będą mieli reprezentantów Polski w samym centrum miasta.

Wiadomo za to kiedy będzie można obejrzeć Greków, którzy w czasie turnieju będą mieszkać w Jachrance, a trenować na stadionie miejskim w Legionowie. Otwarte treningi zostaną przeprowadzone 5 i 9 czerwca, a więc dzień po inauguracyjnym meczu z Polską. Oba o godz. 17. Na stadionie zmieści się 950 kibiców, którzy będą mogli zobaczyć m.in. napastnika Celtiku Glasgow Georigiosa Samarasa.

Rosjanie będą mieszkać w hotelu Bristol, ale na treningi będą jeździć do Sulejówka. Andrieja Arszawina będzie można zobaczyć niestety tylko raz - 4 czerwca. Stadion w Sulejówku też pomieści tylko 950 kibiców.

Wejściówki na treningi są darmowe, ale pierwszeństwo w ich otrzymaniu będą mieli mieszkańcy miast gdzie mieszkają i trenują piłkarze.

Pięć meczów Euro 2012 » w Warszawie


Na który mecz w Warszawie czekasz najbardziej?