Klepacka sprzedaje medal olimpijski: Wpłacono już ponad 13 tys. złotych

Warszawska windsurferka Zofia Klepacka, która zdobyła w Londynie brązowy medal postanowiła go sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na leczenie chorej dziewczynki. Na półmetku akcji ?Medal Dla Zuzi? zebrano już ponad 13 tys. złotych.
Zofia Klepacka na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Londynie zdobyła w żeglarskiej klasie R:SX brąz. Jeszcze przed wyjazdem na zawody obiecała chorej na mukowiscydozę pięcioletniej Zuzi, że specjalnie dla niej zdobędzie ten medal. W połowie września Klepacka ogłosiła, że sprzeda trofeum, a pieniądze uzyskane z akcji przekaże na leczenie dziewczynki.

Tak rozpoczęła się akcja "Medal dla Zuzi". Każdy może wpłacić na specjalne konto dowolną kwotę pieniędzy. Najwyższa kwota z każdego tygodnia zostanie nagrodzona koszulką olimpijską i zdjęciem Klepackiej z Zuzią. Medal otrzyma ta osoba, która wpłaci w ciągu trwania całej akcji najwięcej pieniędzy. Akcja zakończy się 18 października.

Na półmetku akcji zebrano już ponad 13 tys. złotych, a najwyższa dotychczasowa jednorazowa wpłata wyniosła 3,5 tys. złotych. Informacje o numerze konta oraz o stanie akcji można znaleźć na stronie medaldlazuzi.com.