Anonimowy darczyńca zapłacił 40 tys. zł za medal olimpijski Klepackiej

Zakończyła się akcja sprzedaży medalu olimpijskiego Zofii Klepackiej. Suma wpłat wyniosła 86 806,83 złotych, a najwyższa wpłata to 40 tys. zł od anonimowego darczyńcy. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc chorej na mukowiscydozę pięcioletniej Zuzanny Bobińskiej.
Zbiórka pieniędzy dla Zuzi trwała pięć tygodni. Co tydzień osoba lub firma, która dokonała największej wpłaty otrzymała koszulkę olimpijską Zosi oraz fotografię z autografem. Najwyższa kwota wpłacona w czasie trwania aukcji oznaczała wygranie medalu. Trafi on do osoby, która wpłaciła 40 tysięcy złotych i pragnie pozostać anonimowa. W sumie Fundacja Matio otrzymała 75 wpłat na łączną kwotę 81 806,83 złotych, a dodatkowo 5 000 złotych zostało przekazane bezpośrednio Zuzi.

- Jestem bardzo szczęśliwa! Nie myślałam, że uda się uzbierać aż tyle pieniędzy - w sumie całkiem niewiele brakuje do okrągłych 100 tysięcy złotych. Szczęście o tyle wielkie, że każda wpłacona złotówka wpłynie na uśmiech Zuzi i odciąży trochę jej rodziców - a taki był nasz plan. Jestem wzruszona ilością osób, które wzięły udział w naszej akcji. Najwyższe wpłacone kwoty, to przelewy od firm, ale jest też sporo wysokich wpłat, po kilka tysięcy złotych, od osób prywatnych. Wszyscy jesteście wspaniali! - podsumowała wyniki akcji Zofia Klepacka, która sprzedała swój najcenniejszy medal - brąz zdobyty podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w żeglarskiej klasie RS:X.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Zosia postanowiła zorganizować aukcję medalu, z której pieniądze pomogą Zuzi - chorej na mukowiscydozę pięcioletniej sąsiadce. Mukowiscydoza to wrodzona, uwarunkowana genetycznie choroba, która objawia się zaburzeniem wydzielania przez gruczoły zewnątrzwydzielnicze, co najczęściej powoduje nawracające zakażenia w układzie oddechowym, które prowadzą do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej, a także przewlekłe zapalenie trzustki, prowadzące do jej uszkodzenia niewydolności, a niekiedy wtórnej cukrzycy.

Więcej informacji na stronie medaldlazuzi.com