Rusza Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy

Miasto stołeczne Warszawa ogłosiło we wtorek początek 13. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy, którego wyniki ogłoszone zostaną 18 stycznia. W głównej kategorii, najlepszego sportowca roku, nominowano 27 zawodniczek i zawodników.
- Ten rok jest szczególny, bo odbyły się igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie, Euro 2012. Kierujemy się jedną zasadą, że liczy się najważniejsza i największa impreza w danym roku - podkreśliła członek kapituły Dorota Idzi, co może tłumaczyć, dlaczego w gronie nominowanych nie znaleźli się piłkarze Legii, Polonii czy siatkarze Politechniki.

Największe sukcesy spośród tych, którzy mają szansę wygrać plebiscyt, odnosili w 2012 roku Zofia Klepacka-Noceti (YKP Warszawa), która wywalczyła brązowy medal igrzysk i wicemistrzostwo świata w windsurfingu, kulomiot Tomasz Majewski (AZS AWF), który w Londynie obronił olimpijskie złoto, a w halowych MŚ zdobył brąz oraz wicemistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk (Skra).

Zwycięzca w kategorii najlepszy sportowiec roku otrzyma od prezydenta miasta tytuł Sportowej Twarzy Warszawy na rok 2013. W tym mijającym twarzą miasta była Klepacka. - Mam nadzieje, że godnie reprezentowałam Warszawę. Na wszystkich zawodach warszawska syrenka wisiała na moim żaglu - podkreśliła Klepacka. - Cieszę się, że teraz wśród nominowanych jest tyle młodych twarzy. To w młodym pokoleniu drzemie siła - dodała.

Inne kategorie, w których odbędą się wybory, to najlepszy sportowiec niepełnosprawny, trener roku, sportowa osobowość, najpopularniejszy sportowiec roku oraz sportowa impreza roku. W tych dwóch ostatnich kategoriach wybierać będą internauci, którzy od środy będą mogli oddawać swoje głosy na stronie Sportowej Warszawy. Spośród osób, które oddadzą głos, zostaną rozlosowane zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu, który odbędzie się 18 stycznia w Arenie Ursynów.

Na imprezę od środy będzie można kupować bilety w cenie 300 zł - w Arenie Ursynów (10-18, tel. 22 334 62 50, e-mail: arenaactiveclub@ucisr.pl) lub w Stołecznej Estradzie (8-16, tel. 849 91 31, e-mail: bal@estrada.com.pl).Kto najbardziej zasłużył na tytuł sportowca roku w Warszawie?