Sport.pl

W październiku skoki narciarskie na Stadionie Narodowym? Jest projekt

PRZEGLĄD PRASY. Jest szansa, aby na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się inauguracyjny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2013/2014. Przygotowane są już pierwsze szkice, a wielkość skoczni ma wynosić 90 metrów - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?.
Rusz się. W środę kosz, w czwartek biegówki. Co jeszcze dla Ciebie w Warszawie?

Polski Związek Narciarski powinien przedstawić FIS do kwietnia projekt techniczny i organizacyjny zawodów na Stadionie Narodowym. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, skoki narciarskie w Warszawie zainaugurują w październiku sezon 2013/14.

- W ten weekend w Harrachovie mam spotkać się z przedstawicielami odpowiedzialnymi za ten projekt. Być może zobaczę wtedy szkic skoczni oraz zostanę poinformowany o innych szczegółach. Obiekt HS-90 będzie świetnie pasował na tym stadionie - mówi w rozmowie z "PS" Walter Hofer.

Dyrektor Pucharu Świata podkreśla, że o konkretnej dacie nie może być jeszcze mowy, ale realne jest zorganizowanie konkursu jeszcze w tym roku.

Koszt budowy obiektu na Stadionie Narodowym to minimum trzy miliony złotych. Na takich nietypowych skoczniach skakano w przeszłości na londyńskim Wembley w 1961 r. czy na stadionie Soldier Field w Chicago. Obie z tych skoczni miały punkt konstrukcyjny K-50. W Warszawie skocznia byłaby dużo większa.

Nie będzie Ligi Światowej?

Do niedawna PZPS był bardzo entuzjastycznie nastawiony do zorganizowania meczu siatkarskiego z Brazylią na Stadionie Narodowym. Ale pomysł z biegiem czasu wywołuje coraz więcej kontrowersji wśród członków zarządu PZPS. Wśród zarzutów pojawia się m.in. zbyt duża odległość od miejsc na koronie stadionu do boiska siatkarskiego, które miałoby powstać.

Na naszym największym obiekcie w kraju, z imprez sportowych, odbywały się nie tylko mecze piłki nożnej. Były m.in. dwa wydarzenia futbolowe, czyli VII Superfinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, Euro-American Chllenge oraz finał 34. Maratonu Warszawskiego.

Teraz czas na skoki? - Z przyjemnością poskakałbym w stolicy. Oby tylko konkursy doszły do skutku - mówi Maciej Kot. Innego zdania jest jego kolega z reprezentacji Kamil Stoch, który uważa, że takie zawody nie powinny odbywać się na stadionach piłkarskich.

Czy skoki na Stadionie Narodowym to dobry pomysł?
Więcej o:
Komentarze (5)
W październiku skoki narciarskie na Stadionie Narodowym? Jest projekt
Zaloguj się
 • yarow12

  Oceniono 2 razy 2

  Kur ... to jakieś szaleństwo! I jeszcze w październiku, gdy trwa sezon piłkarski :D :D :D

 • bodi

  Oceniono 2 razy 2

  Uważam że taka budowla na stadionie to chory pomysł. Nie wierzą w te 3 miliony (kosztowałoby to na pewno więcej) Ale jeśli PZN rzeczywiście chce wydać na promocję nart w Stolycy tyle pieniędzy, to niech zrobią na stadionie i błoniach trasę dla Justyny, kasy wystarczy na imprezę pucharową i jeszcze zostanie na taki drobiazg jak tor treningowy dla zawodników w Zakopanem - żeby było gdzie się przygotować...
  Pozdrawiam serdecznie prezesa Tajnera, życząc mu jak najlepiej.

 • szymon3000

  Oceniono 2 razy 0

  Ostatnio mówiono że stadion czeka przebudowa aby mógł tam odbyć się finał LM a teraz chcą stadion pozbawić tych miejsc lepsze było by ulepszenie Wielkiej Krokwi za te pieniądze. Skoki w małych górskich miasteczkach mają swój klimat którego nie będzie miał nigdy ogromny stadion piłkarski który ma klimat ale do zupełnie innego sportu. Wielka szkoda że Tajner w PZN widzi tylko skoki bo są to również biegi narciarskie których infrastruktura w naszym kraju jest najgorsza a wyniki w tym sporcie jedne z najlepszych, nie wspominając o biatlonie lub narciarstwie alpejskim.

 • prorok111

  0

  Zawsze się zastanawiam skąd dziennikarze wytrzepują takie rewelacje jak skoki w tym roku na Stadionie!
  A może by tak zapytać o zdanie Operatora Stadionu co ?
  Jest już stanowisko operatora w tej sprawie i żadnych skoków tam w tym roku NIE bedzie dotarło?

 • morfeusz_1

  0

  Ktoś się zamienił na głowy z dzięciołem. Nie dla konkursu Tak dla występów Ich Troje !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX