Top 10 piłkarzy z Mazowsza. Lewandowski przed Koseckim i Żewłakowem

Zaskoczeni? Prawdopodobnie tak, bo co kibic, to inny zestaw najlepszych piłkarzy z Mazowsza. W rankingu wyłonionym na podstawie głosowania dziennikarzy Warszawa.sport.pl zdecydowanie najlepszy okazał się Robert Lewandowski. Dalej stawka była bardzo wyrównana.
Rusz się! Zaplanuj aktywnie tydzień i weekend w Warszawie

TOP 10 PIŁKARZY Z MAZOWSZA: 1. Lewandowski, 2. Kosecki, 3. Żewłakow, 4. Kowalczyk, 5. Dziekanowski, 6. Boruc, 7. Szczepaniak, 8. Szczęsny, 9. Wdowczyk, 10. Stachurski.

Do stworzenia takiego rankingu zainspirował nas środowy wyczyn Lewandowskiego - cztery gole w półfinale Ligi Mistrzów z Realem. Dzięki temu o 25-letnim napastniku zrobiło się głośno na całym świecie - Polak trafił na czołówkę piłkarskiej sekcji ESPN, na pytania o jego transfer musieli odpowiadać Jose Mourinho z Realu i Alex Ferguson z Manchesteru.

Czy urodzony w Warszawie Lewandowski jest najlepszym piłkarzem z Mazowsza w historii polskiej piłki? Kogo gonił pod tym względem wychowanek Varsovii? Takie pytania sobie zadaliśmy.

Zrobiliśmy burzę mózgów, wyłoniliśmy grupę kilkunastu nazwisk (okazało się, że Mazowsze wcale nie wychowało wielu wybitnych piłkarzy...), a potem każdy z nas wytypował swoją dziesiątkę. Piłkarz z pierwszego miejsca dostawał 10 punktów, z drugiego - dziewięć itd. Po zsumowaniu głosów otrzymaliśmy najlepszą dziesiątkę.

Lewandowski wygrał bezdyskusyjnie - aż cztery razy był pierwszy, zgromadził 66 na 70 możliwych punktów. Ale dalej było ciasno - Roman Kosecki miał 42 punkty, Michał Żewłakow 41, a Wojciech Kowalczyk - 40. Następny był Dariusz Dziekanowski (37), a po nim Artur Boruc (35). Miejsca 7-10 zajęli Władysław Szczepaniak (25), Maciej Szczęsny (22), Dariusz Wdowczyk (16) i Władysław Stachurski (16).

Głosy otrzymali też Stanisław Terlecki (12), Janusz Żmijewski (10), Edmund Zientara (9), Wojciech Szczęsny (9) i Jerzy Kraska (9), a w gronie kandydatów byli też Władysław Grotyński, Marcin Żewłakow i Ryszard Szymczak.

A jak taki ranking powinien wyglądać Waszym zdaniem? Kogo przeceniliśmy, a kogo nie doceniliśmy? Jakie kryteria powinny być przede wszystkim brane pod uwagę?

Czekamy na wasze głosy.Kto jest najlepszym piłkarzem pochodzącym z Mazowsza?
Więcej o: