Top 5 pomysłów na weekend: 100 kilometrów na rowerze po puszczy, zawody siłaczy, bmx-y, biegi i szachy

Mazovia MTB w Łomiankach

Mazovia MTB w Łomiankach (fot. Mazovia MTB)

Ostatni bieg z cyklu Grand Prix Warszawy, otwarty trening na rowerach górskich na dystansie 100 kilometrów, zawody rowerowe na bmx-ach, Puchar Świata w siłowaniu się na ręce i Drużynowe Mistrzostwa Europy w szachach to pięć sportowych propozycji na weekend w Warszawie. Więcej imprez znajdziesz w kalendarzu ?Rusz się? na warszawa.sport.pl.


Otwarty trening na rowerach górskich

To będzie wyzwanie nawet dla tych, który regularnie jeżdżą na "góralach". Trasa wycieczki rowerowej po Puszczy Kampinoskiej połączonej z treningiem wynosi aż 100 kilometrów, ale jak zapewniają organizatorzy tempo będzie dostosowane do najwolniejszych uczestników i każdy powinien dać radę przejechać ten dystans. Otwarte, darmowe treningi MTB to pomysł fundacji Teraz Twój Ruch, zajęcia prowadzą doświadczeni kolarze górscy. Zbiórka w sobotę o godz. 9 przy stacji metra Młociny. Trening ma potrwać około 6-7 godzin.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 9 listopada, godz. 9, Zbiórka przy stacji metra Młociny, więcej informacji na Facebooku.

Grand Prix Warszawy w biegach

To już ostatnia okazja w tym sezonie, aby wziąć udział w biegu z cyklu Grand Prix Warszawy. Trasa finałowych zawodów na 10 kilometrów prowadzi ścieżkami Lasu Kabackiego. Biuro zawodów i start mieści się za Tesco na Kabatach przy stacji technicznej metra. Do biegu można zapisać się w sobotę od godz. 9.15. Start zaplanowano na godz. 11. Wpisowe wynosi 18 zł.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 9 listopada, godz. 11, biuro zawodów przy stacji technicznej metra na Kabatach, więcej informacji na stronie biegi.waw.pl.

Zawody rowerowe na zakończenie Dirt Parku

"Loty na wysokość 6 metrów, podniebne rowerowe ewolucje zapierające dech w piersiach - to jedyne w swoim rodzaju zawody, których nie możesz przegapić!" - tak zachęcają organizatorzy do przyjścia na ostatnie zawody w Dirt Parku na terenie Skry. Tor rowerowy kończy działalność, w niedzielę (w godz. 15-22) będzie ostatnia możliwość, żeby na nim pojeździć i to za darmo, natomiast w sobotę o godz. 15 rozpoczną się na nim zawody Final Chapter z udziałem polskiej czołówki tzw. dirtu, czyli zawodników, którzy jeżdżą na bmx-ach i rowerach MTB po ziemnych muldach. Swoje zawody będą mieli też najmłodsi - o godz. 11 rozpoczną się zawody "Aktywny Smyk Mistrz Pumptracka" dla 3- i 4-latków na rowerkach biegowych.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 9 listopada, godz. 15, Dirt Park, ul. Wawelska 5, więcej informacji na Facebooku.

Puchar Świata w siłowaniu się na ręce

Najwięksi siłacze na świecie powalczą w weekend w hotelu Westin w Pucharze Świata Zawodowców w Armwrestlingu, czyli siłowaniu na rękę. Sobota to zawody na lewą rękę, a niedziela - na prawą. Mężczyźni zmierzą się w siedmiu kategoriach wagowych, a kobiety w trzech. Będzie okazja, żeby zobaczyć w akcji "Rosyjskiego tytana", czyli Denisa Cyplenkova, jednego z najsilniejszy ludzi na świecie. Eliminacje rozpoczną się o godz. 9, finały o godz. 20. Wstęp: 25 zł za jeden dzień.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota - niedziela 9-10 listopada, godz. 9, hotel Westin, al. Jana Pawła II 21, więcej informacji na stronie armpower.net.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w szachach

To najważniejsza impreza szachowa w Polsce od 1935 roku. W turnieju open zagra 37 pięcioosobowych zespołów, a w kobiecym - 31, w tym wicemistrzynie kontynentu - Polki. Wszystkie ekipy przyjadą w najsilniejszych składach, z takimi sławami jak: Lewon Aronjan z Armenii (nr 2 na światowej liście rankingowej FIDE) czy grająca wyłącznie z mężczyznami, najlepsza arcymistrzyni w historii szachów Węgierka Judit Polgar. Turniej rozgrywany będzie od 8 do 17 listopada w hotelu Novotel. Partie rozpoczynać się będą codziennie o godz. 15, z wyjątkiem 11 listopada - o 17. Środa 13 listopada jest dniem wolnym. Wstęp na turniej jest darmowy.

KIEDY, GDZIE, JAK? Od piątku 8 listopada do niedzieli 17 listopada, hotel Novotel, ul. Marszałkowska 94, więcej informacji na stronie etcc2013.com.

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl.

Komentarze (1)
Top 5 pomysłów na weekend: 100 kilometrów na rowerze po puszczy, zawody siłaczy, bmx-y, biegi i szachy
Zaloguj się
  • kick3r.85

    0

    Ja wiem ze zostaliście medialnym partnerem pewnego klubu, i do przesady zarzucacie portal informacjami na "jedyny słuszny" temat ale skoro jest prowadzony dział Warszawa to chociazby w takim artykule wypadało by chyba wypomnieć o sobotnim meczu który rozpocznie się o godz. 18:00 przy Konwiktorskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX