Półfinały CLJ. Polonia wygrywa z Lechem, Legia ratuje remis z Górnikiem

O finał Centralnej Ligi Juniorów walczą dwa zespoły z Warszawy. W sobotę Polonia w pierwszym półfinałowym meczu pokonała Lecha (1:0), a Legia w ostatnich sekundach uratowała remis z Górnikiem (1:1).

W tym sezonie dzięki szansie gry w młodzieżowej Lidze Mistrzów rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów zyskały na znaczeniu. UEFA zdecydowała się zreformować rozgrywki - zwiększyła liczbę uczestników z 32 do 64 zespołów. Oznacza to, że zwycięzca CLJ zagra w eliminacjach trzy spotkania i jeśli je wygra, to awansuje do 1/8 finału LM.

W sobotę rozegrane zostały pierwsze mecze półfinałowe CLJ. O 13 na stadionie przy Konwiktorskiej Polonia podejmowała Lecha. Drużyna "Czarnych Koszul" wygrała 1:0 po tym, jak bramkę w 85. minucie zdobył Grzegorz Janiszewski, 18-letni obrońca, który od kilku miesięcy gra w trzecioligowym seniorskim zespole Polonii.

Dwie godziny później, w drugim półfinale Legia mierzyła się w Zabrzu z Górnikiem. Juniorzy z Warszawy od 82. minuty przegrywali 0:1, ale w ostatniej akcji remis uratował obrońca Mateusz Wieteska, który ma już za sobą dwa występy w ekstraklasie (na początku sezonu zagrał z GKS Bełchatów i Koroną Kielce).

Rewanżowe spotkania zaplanowano na 10 czerwca. Polonia zagra z Lechem we Wronkach (godz. 17), a Legia z Górnikiem na bocznym boisku przy Łazienkowskiej (godz. 17).