Sport.pl

Polonia zaczyna całkiem od nowa

W sobotę ?Czarne Koszule? zainaugurują sezon III ligi. Przebudowany zespół Igora Gołaszewskiego podejmie przy Konwiktorskiej Pelikana Łowicz. - Sam jestem ciekaw, jak wypadniemy. Jestem jednak optymistą - mówi trener.


Mecz rozpocznie się o 17. - Wiemy, że będzie gorąco, a poza tym trwają wakacje. Liczymy jednak na naszych kibiców - twierdzi dyrektor ds. marketingu Radosław Majdan. - Cieszylibyśmy się, gdyby na stadion przyszły 3-4 tys. fanów. Zapraszamy wszystkich, którzy dobrze życzą nowej Polonii - dodaje.

Latem w klubie doszło do rewolucji. Sportowej i organizacyjnej. Trzecioligowy zespół przejęła od MKS spółka akcyjna, na czele której stanął były selekcjoner i trener Polonii Jerzy Engel. W nowych władzach znaleźli się także m.in. Radosław Majdan, Jerzy Engel Jr w roli dyrektora sportowego oraz odpowiedzialny za kontakty z kibicami Dariusz Góralczyk. Nowa Polonia ma odważne plany na przyszłość - wrócić do ekstraklasy chce w ciągu pięciu lat, w tym samym czasie ma powstać także nowy stadion. Pierwszym krokiem ma być jednak wyrwanie się z trzeciej ligi. Zadanie nie będzie łatwe, bo po reformie ligi tylko sześć drużyn może być pewnych utrzymania.

Tę trudną misję powierzono Igorowi Gołaszewskiemu. Były piłkarz Polonii w końcówce poprzedniego sezonu uratował zespół przed spadkiem, a latem gruntownie go przebudował. Sprowadził kilka głośnych jak na trzecioligowy poziom, nazwisk. Do drużyny dołączyli Piotr Kosiorowski (ostatnio Pogoń Siedlce), Rafał Kosiec (GKS Tychy), Marcin Truszkowski (Siarka Tarnobrzeg), Zbigniew Obłuski (Pilica) oraz Mariusz Marczak (Radomiak). W letnich sparingach Polonia strzeliła aż 10 goli, straciła tylko jednego.

- Sam jestem ciekaw początku sezonu - mówi Gołaszewski. - Latem mieliśmy znakomite warunki do treningów, zagraliśmy kilka pożytecznych sparingów. Drużyna wypadła w nich bardzo dobrze, ale liga to już inna bajka. Dochodzi stres, stawka. Na szczęście mamy w zespole kilku doświadczonych zawodników. Myślę, że sobie poradzimy - dodaje.

W premierowym meczu sezonu Polonia podejmie Pelikana Łowicz. - Drużyny, które będą przyjeżdżać na Konwiktorską, będą bronić się całym zespołem i czekać na kontry. Ale i na to jesteśmy gotowi - przekonuje szkoleniowiec zespołu.

Bilety, w cenie od 5 (panie i uczniowie do lat 18) do 50 zł (loża honorowa), można kupować w klubowych kasach. Podobnie karnety. Na trybunę kamienną kosztują 150 zł, na główną - 20 zł drożej. Dzieci do lat 12 wejdą na stadion za darmo.

Więcej o:
Komentarze (3)
Polonia zaczyna całkiem od nowa
Zaloguj się
 • wd_40

  Oceniono 22 razy 16

  I git. Zaczynamy

 • rafalski1967

  Oceniono 6 razy 0

  Karina....lepiej być oskarżonym o korupcje niż mieć krew rodaków na rękach tak jak Ludowe Wojsko Polskie.

 • karinavorbrodt

  Oceniono 26 razy -18

  Zaczyna od nowa, czyli skończy jak zawsze. Tym bardziej, gdy siły połączą Engel jr. - oskarżony o korupcję - i bukmacherska firma. Doświadczenia zaowocują. Jak obiecał stary Engel - skorzystają wszyscy. I o to chodzi, o to chodzi ... Po szemranym Skoku Wołomin nowy sponsor z nowymi nadziejami wchodzi do akcji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX