KIA Champ Into the Arena. Finał godny Euro 2016! Drużyna z Łodzi poleci do Francji! [ZDJĘCIA]

W dniach 21-22 maja w Warszawie odbył się turniej ?Kia Champ Into the Arena?. W krajowym finale na boisku Agrykoli o wyjazd do Francji walczyły 32 drużyny. Na mistrzostwa Europy i międzynarodowy finał turnieju w Bordeaux pojedzie drużyna SNZ Łódź.
Historię tegorocznej edycji "Kia Champ Into the Arena" w zasadzie należy zacząć pisać od końca. Od finału, ostatniej akcji meczu, w której drużynie SNZ Łódź udało się doprowadzić do wyrównania (5:5). A chwilę później wygrać z Bad Boys Szczecin w rzutach karnych (3:2).

- Ekipę udało nam się zebrać na ostatnią chwilę. Cel był jeden. Stąd nazwa naszego zespołu - SNZ, czyli Skazani Na Zwycięstwo - powiedział po ceremonii wręczenia nagród Adrian Płuciennik, kapitan zwycięskiej drużyny

Piłkarze z Łodzi w nagrodę pojadą do Bordeaux na międzynarodowy finał "Kia Champ Into the Arena". Tam powalczą o tytuł najlepszej drużyny turnieju. Przy okazji obejrzą - co już sobie zapewnili, wygrywając w ogólnopolskim finale turnieju - jeden z meczów ćwierćfinałowych Euro 2016.

- Od lat angażujemy się globalnie we wspieranie piłki nożnej. Cieszy nas niezmiernie, że nasze zaangażowanie widoczne jest również na poziomie amatorskim. Mamy nadzieję, że nasi zwycięzcy we Francji wskoczą na "pudło" - powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska, który w niedzielę razem z Yang Seop Gihl, prezesem Kia Motors Polska, wręczał nagrody zwycięzcom.

Podczas dekoracji rozdano też indywidualne wyróżnienia. Królem strzelców turnieju został Norbert Dregier (SNZ Łódź). Golkiperem turnieju - Dawid Kulpa (Kolarze), a najlepszym piłkarzem - Bartosz Barandowski (Bad Boys Szczecin).

Zanim drużyna z Łodzi cieszyła się w niedzielę z wygranej, musiała - jak pozostałe zespoły - przebijać się przez nietypowe eliminacje. Te odbyły się w sobotę na boiskach OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej. - W ośmiu testach sprawdzaliśmy piłkarskie predyspozycje wszystkich zawodników - m.in. sprawność, technikę, skuteczność podań. Do finału awansowały 32 ekipy, które zdobyły najwięcej punktów w tych konkurencjach - wyjaśnił dyrektor sportowy turnieju Mateusz Kowalczyk.

Kia Champ Into the Arena to amatorski turniej piłkarski organizowany cyklicznie co dwa lata, przy okazji mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy. Więcej szczegółów na stronie internetowej turnieju champ.kia.pl, a także na fanpage'u Kocham Football.