Sport.pl

Polonia - Dolcan 3:0

Polonia pokonała na zgrupowaniu w Ciechanowie beniaminka III ligi Dolcan Ząbki 3:0. Jest już pewne, że Radosław Gilewicz będzie zawodnikiem ?Czarnych Koszul". W czwartek - już w Warszawie - pojawi się na pierwszym treningu.
O podpisaniu dwuletniego kontraktu poinformował oficjalnie klub. Gilewicz, były reprezentant Polski i w przeszłości zawodnik takich zespołów jak VfB Stuttgart i Austria Wiedeń był anonsowany jako piłkarz Polonii od kilku tygodni. Transfer 36-letniego piłkarza opóźniła jednak przeprowadzka z Austrii.

Na pewno nie będzie to ostatni nowy zawodnik w zespole Polonii, która latem sprowadziła już sześciu. Na zgrupowaniu w Ciechanowie testowani są bramkarz Dawid Pietrzkiewicz i defensywny pomocnik Obem Marcelinus. Decyzje o ich sprowadzeniu będą podjęte pod koniec tygodnia. Pietrzkiewicz w dotychczasowych sprawdzianach wypadł nieźle, ale trenerzy zauważają, że ma spore braki w wyszkoleniu. Marcelinusowi sporo brakuje do Martinsa Ekwueme, którego ma zastąpić, ale również zbiera pozytywne recenzje. Jeden z tych dwóch zawodników powinien znaleźć się w nowym sezonie w kadrze zespołu z Konwiktorskiej.

W meczu z Dolcanem oprócz skutecznego ostatnio Daniela Mąki bramki strzelili dwaj nowi zawodnicy: Mariusz Pawlak (w jego przypadku trudno nazywać go nowym, grał w Polonii w czasach jej największych sukcesów) i Damian Świerblewski. Dwoma dobrymi interwencjami w bramce popisał się Radosław Majdan. Ale prawdziwy sprawdzian Polonię i jej nowych piłkarzy czeka w środę. W Olsztynku zagrają z Arką Gdynia, chyba teoretycznie najsilniejszą drużyną drugoligową obok Polonii.

POLONIA WARSZAWA - DOLCAN ZĄBKI 3:0 (2:0): Mąka (4.), Pawlak (29.), Świerblewski (57.). Polonia: Majdan (46. Pietrzkiewicz) - Kuzera (46. Michalski), Klepczarek (46. Kulpaka), Konieczny (67. Klepczarek), Sedlácek (46. Moryc) - Kosiorowski (46. Świerblewski), Pawlak (46. Marcelinus), Piątek (46. Wędzyński), Zasada (46. Gołębiewski) - Mąka (46. Tataj), Olszar (67. Kosiorowski).