Mocna inauguracja Polonii 2011

Polonia 2011 pewnie pokonała u siebie solidny Sokół Łańcut 75:58. Młody zespół Mladena Starcevicia potwierdził, że chce się liczyć w walce o awans do PLK.
Sokół, druga drużyna sezonu zasadniczego i półfinalista play-off w poprzednich rozgrywkach, stracił kilku ważnych zawodników (m.in. wychowanka Polonii Łukasza Pacochę, który odszedł do Big Stara Tychy), ale wciąż ma w składzie doświadczonych graczy, z podkoszowymi Łukaszem Kwiatkowskim i Ireneuszem Chromiczem na czele. W sobotę w Warszawie Sokół nie mógł sobie jednak poradzić z agresywną obroną gospodarzy.

Polonia 2011 rozpoczęła piątką o średniej wieku 19,6 - młodzi zawodnicy już na połowie rywali próbowali podwajać graczy z piłką i w ten sposób zabierali gościom czas na rozegranie akcji i uniemożliwiali ustawienie taktyki. Gospodarze mieli wiele przechwytów - 5 zaliczył podkoszowy Mateusz Bartosz (świetny mecz - także 9 punktów i 13 zbiórek), 4 miał Tomasz Śnieg. Najlepszym strzelcem był Dardan Berisha, który kilka razy pokazał, że ma zadatki na wysokiej klasy rzucającego.

Gospodarze mieli bardzo dobry początek drugiej kwarty, kiedy nie pozwolili rywalom na zdobycie punktów przez ponad cztery minuty. Sami w tym okresie trafili do kosza cztery razy (dobre akcje Michała Jankowskiego i Śniega). A kiedy rytm rzutowy złapał Berisha, Polonia 2011 wygrywała 35:16 w 16. minucie, do przerwy było 44:24, a po trzech kwartach nawet 61:39.

W czwartej kwarcie to jednak Sokół zagrał agresywniej w obronie i próbował kopiować pomysły gospodarzy. Rezerwowi zawodnicy Polonii 2011 popełniali sporo strat i goście odrabiali straty - po czterech minutach bez punktu gospodarzy było już tylko 61:49. Ale wówczas dobitką spod kosza punkty zdobył Leszek Karwowski, Polonia 2011 przełamała złą passę i do końca kontrolowała już wynik.

W Sokole wystąpili bracia Pisarczykowie, którzy ostatnie sezony spędzili w Polonii - starszy Tomasz wyróżnił się 5 stratami i 3 otrzymanymi blokami. Młodszy Wojciech miał więcej fauli niż przechwytów.

Polonia 2011 - Sokół Łańcut 75:58. Kwarty: 20:14, 22:10, 19:15, 14:19. Polonia 2011: Berisha 18 (4), Śnieg 10, Bartosz 9, Kolowca 4, Mokros 3 (1) oraz Jankowski 11 (1), Karwowski 11, Lewandowski 6, Pełka 2, Pamuła 1, Popiołek 0.