Sport.pl

Politechnika zaczyna sezon

Dziś J.W. Construction Politechnika rozpoczyna zmagania w lidze od mocnego uderzenia. W Częstochowie przeciwnikiem będzie wicemistrz kraju Domex Tytan AZS
Częstochowianie w tym sezonie będą bronić również Pucharu Polski. Jednak w porównaniu z poprzednim kadra zespołu została osłabiona. Odeszli reprezentanci Polski. Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński i Paweł Woicki przenieśli się do Resovii, a libero Piotr Gacek do Skry Bełchatów. Mimo wszystko to gospodarze są faworytami tego spotkania. Politechnika doskonale radziła sobie w przedsezonowych sparingach, ale w meczu kontrolnym z AZS Częstochowa przegrała 2:3. - Wiemy, jak grać z Częstochową, ale oni wiedzą, jak grać z nami. O wyniku tego meczu mogą zadecydować detale - uważa trener warszawskiej drużyny Krzysztof Kowalczyk.

W poprzednim sezonie częstochowianie dwukrotnie ograli warszawian 3:0. Tym razem siatkarze Politechniki postarają się, aby wynik był inny. - Jesteśmy optymistami - podkreślali przed wyjazdem do Częstochowy. Mecz początkowo miał się odbyć w Warszawie, ale hala, w której rozgrywają swoje spotkania, jest tego dnia zajęta.

Przeciwko Politechnice prawdopodobnie wystąpią Zbigniew Bartman, Wojciech Gradowski i Przemysław Michalczyk. Wszyscy trzej mają za sobą występy w Warszawie, a ten ostatni grał w Politechnice w poprzednim sezonie. - Na pewno nie będziemy mieli z tego powodu taryfy ulgowej - stwierdzili żartobliwie siatkarze Politechniki.

Początek meczu o godz. 18. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.