Vuković do Iraklisu

Aleksandar Vuković grać będzie w Iraklisie Saloniki. W poniedziałek rozwiązał kontrakt z Legią. - Pójdę tam, gdzie dadzą najwięcej - stwierdził. Najwięcej dają Grecy i oferują 2,5-letnią umowę. Jest też oferta z FC Vaduz.
Vuković do Iraklisu

Piłka nożna

Aleksandar Vuković grać będzie w Iraklisie Saloniki. W poniedziałek rozwiązał kontrakt z Legią. - Pójdę tam, gdzie dadzą najwięcej - stwierdził. Najwięcej dają Grecy i oferują 2,5-letnią umowę. Jest też oferta z FC Vaduz i ze Szwajcarii.

Serb, który od tego roku legitymuje się także polskim paszportem, w lecie podjął decyzję o opuszczeniu Legii, której zawodnikiem - poza półroczną przerwą (na występy w greckim Lyttos Ergotelis) - był od 2001 roku. Nie porozumiał się z warszawskim klubem w sprawie przedłużenia wygasającego w czerwcu przyszłego roku kontraktu i mimo że przekonywano go do pozostania, nie zmienił decyzji. Dostał zgodę na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu i do negocjacji przystąpił już jako wolny zawodnik. - Iraklis proponuje mu zarobki wyższe niż w Legii. Niedużo, ale się opłaca - dowiedziała się "Gazeta". Chodzi o ok. 300 tys. euro rocznie.

- Interesuje mnie gra zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nie myślę o takich klubach jak Wisła, Lech czy Polonia Warszawa. Niezależnie od tego, czy bym tam się przydał, interesują mnie tylko kluby neutralne wobec Legii - stwierdził Vuković. 29-letni pomocnik obecnie przebywa na urlopie w Belgradzie. Konkretne oferty złożyły GKS Bełchatów i Jagiellonia Białystok. Pierwsza nie zostanie zrealizowana, bo nie najlepsze stosunki z tym klubem ma menedżer piłkarza Cezary Kucharski. Jagiellonia oferuje natomiast zbyt skromne pieniądze. O propozycji Górnika Zabrze wspominały media, ale sprawa nie wykroczyła poza wstępne zainteresowanie.

- To, gdzie zagra Vuković, będzie wiadomo do końca tygodnia - ujawnił Kucharski. Praktycznie jednak przesądzone jest, że będzie to Iraklis Saloniki, 12. drużyna ligi greckiej. Jej bramkarzem jest Wojciech Kowalewski, a w przeszłości grali w niej dwaj inni legioniści - Marcin Mięciel i właśnie Kucharski. Druga w kolejności oferta to występujący w lidze szwajcarskiej FC Vaduz, mistrz Liechtensteinu, który co roku występuje w europejskich pucharach. Menedżer Vukovicia spodziewa się jeszcze oferty od zespołu drugiej Bundesligi niemieckiej.

Wczoraj zarząd KP Legia Warszawa wystosował pismo, w którym dziękuje odchodzącym z klubu Edsonowi, Piotrowi Bronowickiemu i Vukoviciowi za dotychczasową współpracę. - Szczególne słowa wdzięczności chcielibyśmy skierować do byłego kapitana Legii i współautora ostatnich sukcesów zespołu z Łazienkowskiej (dwa mistrzostwa Polski, Puchar Polski, Puchar Ligi oraz Superpuchar Ekstraklasy) Aleksandra Vukovicia, który podczas pobytu w naszym klubie wnosił do zespołu nie tylko znaczącą wartość sportową, ale również był nietuzinkową osobowością i człowiekiem o niezwykłym charakterze. "Aco" zapisał piękne karty w historii Legii, o czym zawsze będziemy pamiętać - czytamy w oświadczeniu.