Politechnika na Torwarze?

Dobra gra siatkarzy J.W. Construction AZS Politechniki Warszawa z meczu na macz przyciąga coraz więcej kibiców. W meczach z czołowymi drużynami na trybunach Areny Ursynów zasiada nawet 2,5-3 tys. widzów. Coraz częściej więc zaczęły pojawiać się głosy o przenosinach zespołu na Torwar, który może pomieścić ponad 4 tys. widzów.
Jeszcze kilka tygodni temu w rozmowie z "Gazetą" prezes Politechniki Jolanta Dolecka wyjaśniała, że szansa na to są niewielkie, przede wszystkim ze względu na astronomiczne koszty wynajmu. - Nas po prostu na to nie stać - twierdziła.

Sytuacja uległa jednak zmianie i najprawdopodobniej (jeśli hala będzie tego dnia wolna) już najbliższe ligowe spotkanie z ZAKSA Kędzierzyn --Koźle (24 stycznia) odbędzie się na Torwarze. - Koszty wynajmu na to spotkanie będą porównywalne z tymi, które płacimy za Arenę Ursynów - wyjaśnia Adrian Komorowski, rzecznik klubu.

Jeśli "eksperyment" z Torwarem wypali, niewykluczone, że spotkania Politechniki z czołowymi drużynami ekstraklasy na stałe zagoszczą w kalendarzu Torwaru, a te mniej popularne odbywać się będą jak dotąd na Ursynowie.