Mwanjali robi wrażenie

W czwartym meczu podczas hiszpańskiego zgrupowania piłkarze Legii, grając rezerwowym składem, pokonali Young Boys Berno. Jedyną bramkę meczu strzelił Piotr Giza.
28-letni pomocnik pokonał bramkarza Szwajcarów strzałem z 20 metrów. Później szansę na podwyższenie rezultatu w pierwszej połowie mieli Adrian Paluchowski i Piotr Rocki. Obu piłkarzom zabrakło szczęścia. Po przerwie legioniści głównie się bronili. Po zagraniach piłkarzy z Berna piłka dwa razy trafiała w poprzeczkę bramki Jano Muchy. Bramkarz Legii wybronił także kilka znakomitych sytuacji.

Z testowanych piłkarzy całe spotkanie rozegrał Methoda Mwanjali, a przez 21 minut na boisku przebywał Clemence Matawu. Podobała mi się dziś gra Methoda Mwanjali, widać, że wie, co zrobić z piłką. Kiedy trzeba wejść ostro, nie boi się, tylko to robi. Na razie zrobił na mnie dobre wrażenie - chwalił jednego z testowanych graczy szkoleniowiec Legii Jan Urban.

Co to oznacza dla Matawu - drugiego z testowanych graczy z Zimbabwe? - Nic nie znaczy. Grał dziś krótko, ale miał dwa-trzy dobre zagrania. Będziemy mu się nadal przyglądali - dodał Urban.

LEGIA - YOUNG BOYS BERNO 1:0 (1:0): Giza (7.). Legia: Mucha - Descarga (81. Rzeźniczak), Szala, Kumbew, Kiełbowicz - Rocki (69. Matawu), Jarzębowski (56. Ekwueme), Mwanjali, Giza (76. Rybus), Smoliński - Paluchowski (69. Majkowski).