Krzynówek wybrał Hannover. Przyjdzie Komorowski?

Przygotowaliśmy Jackowi najlepszy kontrakt w polskiej lidze, ale z Bundesligą nie mieliśmy żadnych szans - mówi ?Gazecie? dyrektor sportowy Legii Mirosław Trzeciak. 33-letni skrzydłowy przeszedł w poniedziałek z Wolfsburga do Hannoveru 96 za 500 tysięcy euro.
Czterech trenerów leci z Odrą do Turcji »

Nie będzie więc transferowego hitu przy Łazienkowskiej, 88-krotny reprezentant Polski nie wróci jeszcze do Ekstraklasy. Zabrakło dosłownie kilku godzin. - Menedżer Jacka uprzedził mnie, że istnieje opcja odejścia do innej drużyny z Niemiec - opowiada Trzeciak. - Identycznie było ponad dwa lata temu z Jackiem Bąkiem. Jemu Legia też złożyła propozycję, ale Austria Wiedeń ją przebiła. Ja bazowałem na dwóch rzeczach: chęci powrotu Jacka do Polski oraz naprawdę najlepszym kontraktem w naszej lidze. W konkurencji z Hannoverem, który dodatkowo zapłacił Wolfsburgowi z góry, staliśmy na straconej pozycji.

Przyjazd do Legii był dla zniechęconego Krzynówka ostatecznością. Dlatego otwarcie przyznał w piątek, że z deklaracjami o grze w Legii zaczeka do końca okienka transferowego. Dostał lepszą ofertę i bez wahania podpisał kontrakt do 2010 roku. - Mamy wariant rezerwowy, choć transferu na miarę Jacka już raczej nie dokonamy - mówi Trzeciak.

Ta "opcja rezerwowa" to wykupienie skrzydłowego Śląska Wrocław Krzysztofa Ostrowskiego już teraz. Legia podpisała z nim kontrakt, ale będzie obowiązywał dopiero od 1 lipca. Złożyła Śląskowi ofertę transferu definitywnego, ale wrocławianie ją odrzucili, uznając za niesatysfakcjonującą.

Legia jest jednak bardzo blisko pozyskania obrońcy Polonii Bytom Marcina Komorowskiego. Warszawski klub złoży ofertę kupna tego zawodnika, którą działacze z Bytomia są w stanie zaakceptować. Możliwe, że transfer zostanie sfinalizowany już we wtorek.

Kadrowicze Beenhakkera odlecieli do Portugalii »

Trzeciak mówił jednak, że ma jeszcze inne rozwiązania. - Mamy oferty kilku zawodników zagranicznych. Chcemy, by do Legii trafił napastnik, lewy pomocnik i lewy obrońca.

Na razie drużynę opuścili Aleksandar Vuković, Edson (obaj za darmo) i Jakub Wawrzyniak (za około 1,5 mln euro do Panathinaikosu). - Za Vukovicia jest Tomek Jarzębowski, Edson grał przez ostatni rok bardzo mało, a w miejsce Kuby na pewno kogoś kupimy - zapewnia Trzeciak.

Na dniach nowe kontrakty z klubem podpiszą Miroslav Radović i Tomasz Kiełbowicz.

Dziś o 16 przy ulicy Obrońców Tobruku Legia gra sparing z Górnikiem Łęczna. Znani są też przeciwnicy podczas zgrupowania w Niemczech. 10 lutego legioniści zagrają z Allemanią Akwizgran, 11 lutego z Rot Weiss Essen, a 17 lutego z Bayerem Leverkusen.

Transferowa tragifarsa. O kogo chodzi? - czytaj tutaj »