Sport.pl

Legia leci do Niemiec

Dziś rano warszawska drużyna odleciała na drugie tej zimy zgrupowanie. Legioniści w Hennef spędzą dziesięć dni. Zagrają m.in. towarzysko z Bayerem Leverkusen.
W zeszłym sezonie Legia przygotowywała się do rundy rewanżowej głównie w Hiszpanii i w pierwszym wiosennym meczu ligowym z Groclinem wypadła fatalnie. Tym razem sztab szkoleniowy postanowił drugie zgrupowanie zorganizować w Niemczech, by przyzwyczaić piłkarzy do warunków pogodowych, w jakich przyjdzie im zagrać już 27 lutego z Polonią Warszawa.

W porównaniu z obozem w Mijas do Niemiec pojedzie kilku nowych piłkarzy. W Legii najbardziej liczą na sprowadzonego ze Śląska Wrocław pomocnika Krzysztofa Ostrowskiego i króla strzelców ligi Zimbabwe Evansa Chikwaikwai. Ten drugi w swoim kraju jest gwiazdą, w zeszłym sezonie zdobył w lidze 23 gole i został wybrany na piłkarza roku 2008, ale w Niemczech będzie musiał podjąć rywalizację z Takesure Chinyamą, który tej zimy strzelił już w sparingach pięć goli. - Wiem, że będę rywalizował z Takesure, ale myślę, że lepiej byłoby, gdybyśmy stworzyli "zabójczy duet" w ataku - powiedział wczoraj napastnik oficjalnej stronie internetowej Legii. Prawdopodobnie do zespołu dołączy również lewy obrońca Marcin Komorowski. W sobotę w meczu Polska - Litwa oglądał go trener warszawian Jan Urban.

Największą niespodzianką na zgrupowaniu będzie obecność Patryka Koziary. 18-letni defensywny pomocnik trafił do Legii w zeszłym roku z juniorskiej drużyny Polonii Warszawa. W Młodej Legii rozegrał zaledwie dziesięć meczów, ale szybko stał się jej podstawowym zawodnikiem. W piątkowym sparingu z Olimpią Elbląg zagrał 20 minut.Rywale Legii w Niemczech

10.02 - Allemania Aachen (mecz w Hennef, godz.15.30)

11.02 - Rott Weiss Essen (Essen, 18.30)

17.02 - Bayer Leverkusen (Hennef, 15.30)