Sport.pl

Kraina Deszczowców lub upalna Gruzja

Z B36 Torshavn z Wysp Owczych lub z gruzińskim Olimpi Rustawi zagra Legia 16 i 23 lipca w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej. - Jeśli mielibyśmy się bać którejkolwiek z tych drużyn, to nie przystępowalibyśmy do rozgrywek - skomentował losowanie prezes Legii Leszek Miklas.
Nie jechać daleko - takie marzenia mieli piłkarze i trenerzy Legii przed losowaniem. Okazało się, że los nie był łaskawy i stołeczna drużyna zagra z zespołem z Wysp Owczych lub Gruzji. - Wolelibyśmy krótszą podróż. O obu drużynach wiemy niewiele. Tylko tyle, że żadna z tych drużyn nie ma sukcesów w europejskich pucharach. Ale nasz dorobek z ostatnich lat też nikogo nie rzuca na kolana - zażartował tuż po losowaniu trener Jan Urban.

- Czekają nas deszczowe Wyspy Owcze lub Gruzja, gdzie nawet wieczorami temperatura nie spada o tej porze roku poniżej 30 stopni. Poza tym pierwsze spotkanie zagramy u siebie, a zawsze lepiej kończyć dwumecz u siebie. Jesteśmy więc trochę rozczarowani - powiedział Miklas.

Legia rywala pozna 9 lipca, po drugim meczu tych drużyn. Według prezesa Miklasa prawdopodobne jest, że legioniści zmierzą się z klubem z Rustawi, który w obecnej formie istnieje od 2006 r., gdy drużyna z Rustawi wchłonęła pierwszoligowe FC Tbilisi. Dwa lata temu Olimpi zostało mistrzem Gruzji, ale przygodę z LM zakończyło już na pierwszej rundzie eliminacji, w której przegrało z kazachskim FK Astana. Z kolei B36, choć istnieje już 73 lata, to klub półprofesjonalny, który tylko dwa razy przeszedł pierwszą rundę eliminacji w pucharach. W 2005 r. w Pucharze UEFA okazał się lepszy od islandzkiego IBV Istmannaeyar a rok później w LM pokonał maltańskie Birkirkara FC.

Legia może mieć problem z rozegraniem meczów pucharowych u siebie, bo wokół boiska trwa budowa nowego stadionu. - UEFA niespecjalnie się interesuje stadionem, jeśli przeciwnik nie jest najlepszy. Taka jest praktyka. Inaczej trzeba by było wizytować kilkadziesiąt boisk - uspokaja prezes Miklas. Już jednak w trzeciej rundzie eliminacji może być problem, bo tam na nierozstawioną Legię czekają dużo silniejsi rywale. Losowanie tej fazy rozgrywek już 17 lipca.

Polonia i Legia poznały rywali - czytaj tutaj »


Więcej o: