Legia sprzedaje bilety

Jeszcze rok temu Legia, będąc w ostrym konflikcie z kibicami, nie sprzedawała biletów na wyjazdowe mecze w pucharach. Teraz zachęca ich, by je kupowali.
"W najbliższy czwartek Legia Warszawa rozegra w Kopenhadze bardzo ważny mecz, który może zdecydować o przyszłości klubu w najbliższych latach. Z przykrością stwierdzamy, że do tej chwili sprzedaliśmy niewiele ponad 500 z przyznanej przez Duńczyków puli 1500 biletów. Piłkarze bardzo liczą na wsparcie własnych kibiców w tym meczu i w związku z tym klub podjął decyzję o przedłużeniu sprzedaży biletów" - można było przeczytać we wtorkowym oświadczeniu klubu.

Rok temu Legia nie sprzedawała biletów na mecz wyjazdowe z FK Homel, bo do klubu zgłosił się tylko jeden chętny kibic. Podobnie było z meczem z FK Moskwa, bo kibice toczący "wojnę" z klubem bojkotowali wszelkie jego działania. Legię do 2012 r. obowiązuje zawieszenie kary wykluczenia z pucharów orzeczone po zamieszkach wywołanych przez kiboli w Wilnie.

Tym razem wyjeżdżający są poddani ścisłej kontroli. - Na stadion w Kopenhadze wejdą tylko ci, którzy zakupią bilet za pośrednictwem klubu. Mogą to zrobić tylko posiadacze kart kibica, o których mamy pełne dane - powiedział "Gazecie" rzecznik Legii Michał Kocięba. W kasie w Warszawie kibic mógł zakupić voucher, który w Kopenhadze wymieni na bilet.

Klub w oświadczeniu zaapelował o odpowiednie zachowanie. Apel do wyjeżdżających wystosowały również zorganizowane grupy kibiców. Ostrzegły w nim, że osoby nietrzeźwe będą wypraszane z sektora.