Rywale Legii w Hiszpanii: Austria, Hajduk...

Podczas zgrupowania w hiszpańskim Mijas Legia zagra trzy sparingi. Dwa z nich z drużynami, które doskonale zna z europejskich pucharów, czyli z Hajdukiem Split i Austrią Wiedeń.
Legioniści kończą urlopy 14 stycznia. 17 stycznia lecą do Hiszpanii gdzie spędzą dwa tygodnie. 23 stycznia zagrają z Hajdukiem, trzy dni później ze szwedzkim Gelfe IF, a 29 stycznia z Austrią. - Niewykluczone, że rywale oraz terminy mogą ulec zmianie, jednak podczas zgrupowania w Mijas trener Urban zażyczył sobie trzech meczów sparingowych - powiedział serwisowi legia.com dyrektor sportowy, Mirosław Trzeciak.

Pucharowych meczów z Chorwatami i Austriakami Legia nie wspomina dobrze. W sezonie 1994/95 przegrała z kretesem w eliminacjach Ligi Mistrzów (0:1 i 0:4). Z Austrią grała dwukrotnie już w tej dekadzie. W dwumeczach w Pucharze UEFA w sezonach 2003/04 (0:1 i 1:3) i 2006/07 (1:1 i 0:1) Legii udało się tylko raz zremisować. Z Gelfe Legia nigdy nie grała, choć dziesiąty klub szwedzkiej ekstraklasy istnieje od 1882 r.

Skład, który pojedzie do Hiszpanii nie będzie się prawdopodobnie bardzo różnił od tego, który kończył rundę jesienną, choć najprawdopodobniej zabraknie Adriana Paluchowskiego. 22-letni napastnik ustalił warunki umowy z Polonią Bytom i zapewne zostanie wypożyczony do śląskiego klubu. Korona Kielce chce z kolei wypożyczyć obrońcę Artura Jędrzejczyka.

PGE GKS Bełchatów rozpocznie treningi bez Mariusza Ujka? »