Astiz nie zagra z Cracovią

Hiszpańskiego obrońcy może zabraknąć w inaugurującym rundę rewanżową wyjazdowym meczu Legii z Cracovią (piątek godz. 20). Astiz nie doszedł do siebie po kontuzji ze sparingu z Levskim.
- W ten sposób nie zbudujemy żadnej wytrzymałości szybkościowej - mruczał pod nosem zziajany Maciej Iwański po kolejnym ćwiczeniu. Legioniści mają wiosną zabiegać rywali. Trenerzy na obydwu zgrupowaniach przedmeczowych zaaplikowali im ciężkie treningi, które mają zbudować kondycję, ale piłkarze czują je w kościach. Iwański narzekał na brak świeżości. Dziennikarze przyglądający się treningowi rzucili, że najszybszy był, gdy przychodził półtora roku temu do Legii. - I najgrubszy, i nikt się nie czepiał. Teraz jestem chudy jak gęś i co z tego?

Inaki Astiz tylko truchtał dookoła boiska. Hiszpan został mocno skopany przez rywali w czasie sparingu z Levskim Sofia (2:0) na Cyprze. Od tamtej pory bolą go plecy w odcinku lędźwiowym. Dla Legii to duży problem, bo Hiszpan jest najlepszym obrońcą warszawskiego klubu. Jesienią stworzył z obrońcą z Zimbabwe doskonały duet. Legia w lidze straciła w 17 meczach tylko siedem goli. Poza tą dwójką ze środkowymi obrońcami w Legii jest jednak kłopot. Trener Urban chciałby mieć dwóch solidnych rezerwowych na tę pozycję. Ale zimą nie udało się sprowadzić żadnego. Testowani Peter Moyo i Djordje Tutorić okazali się za słabi. W dodatku do Korony Kielce wypożyczono Artura Jędrzejczyka.

Jeśli Astiz się nie wykuruje, to w piątkowym meczu obok Dicksona Choto wystąpi najprawdopodobniej Wojciech Szala. Próbowany na tej pozycji lewy obrońca Marcin Komorowski grał tam tylko w sparingach. Pancze Kumbew, który pod koniec rundy jesiennej zagrał w kilku spotkaniach, jest w Legii od półtora roku i przez cały czas jego pozycja w zespole mieści się mimo wszystko gdzieś między ławką rezerwowych a trybunami.

Choć w Legii jest sześciu potencjalnych stoperów (może tam grać też Jakub Wawrzyniak), to paradoksalnie co najmniej jednego brakuje. Zarówno Wawrzyniak, jak i Komorowski to jednak lewi obrońcy. Tego drugiego planowano zresztą zimą wypożyczyć. Został z powodu dziury w obronie. Kumbewa ominęło zgrupowanie na Cyprze. To kara za wyjazd na testy do Andżi Machaczkała bez zgody trenera Urbana. W poniedziałek co prawda Macedończyk brał udział w treningu, ale wyraźnie odstaje umiejętnościami od hiszpańsko-zimbabwskiego duetu. Wojciech Szala pełni w zespole funkcję zastępcy prawego obrońcy. Gdy gra w środku, Jakub Rzeźniczak nie ma rezerwowego.Mujanović nie dla Legii

Trenerzy Legii postanowili nie zatrudniać chorwackiego prawoskrzydłowego Gorana Mujanovicia, który trenował z Legią podczas pobytu na Cyprze. W Metaliście Charków nie zagra z kolei bramkarz Legii Kostiantyn Machnowski, który był na testach w tym klubie.