Sport.pl

Trybuna kryta przechodzi do historii

Najniższa od kilku miesięcy trybuna Legii dziś zacznie być rozbierana. Nowa trybuna, na której usiądzie ok. 5 tys. kibiców ma powstać według planów do lutego przyszłego roku.
Trybuna kryta, czyli zachodnia, w ubiegłym sezonie była jedyną czynną podczas meczów Legii. W tym czasie powstawały trzy pozostałe trybuny nowego stadionu, które oficjalnie zostaną otwarte 7 sierpnia meczem z Arsenalem Londyn.

Inwestor, czyli miasto w porozumieniu z klubem ustalił, ze nowy stadion będzie budowany dwuetapowo, dzięki czemu Legia przez cały czas mogła grać na własnym boisku. Inne kluby, również rozbudowujące swoje stadiony nie miały takiego komfortu. Lech Poznań przez jedną rundę musiał korzystać z boiska we Wronkach. Wisła Kraków przez cały sezon jeździła na mecze do Sosnowca i na stadion Hutnika, podobnie jak Cracovia.

Pod trybuną krytą znajdowało się całe zaplecze klubu, zarówno sportowe jak i administracyjne. Teraz klub tymczasowo przenosi się do pomieszczeń pod nową trybuną północną (od strony Torwaru). Opustoszało również muzeum Legii, chętnie odwiedzane przez wycieczki.

Trybuna kryta, najstarsza trybuna na stadionie Legii, powstała już w 1930 r. zostanie zburzona w całości, ale jej zabytkowa fasada będzie zrekonstruowana i wkomponowana w nowy stadion.