Sport.pl

Ekstraklasa. Lekarz ofiarą wirusa w Polonii Warszawa?

Tajemniczy wirus już od ponad tygodnia nęka piłkarzy Polonii. Pracę z tego powodu może stracić jeden z klubowych lekarzy.
Wygraj Ligę. Wzmocnienia w drużynie Sport.pl

Właściciel "Czarnych Koszul" Józef Wojciechowski nie może zrozumieć, jak doszło do tego, że piłkarze nie zostali zaszczepieni na grypę. Wini za to sztab medyczny. Podobno lekarze zalecali szczepienie, którego z jakichś powodów nie wykonano. W klubie trwa wyjaśnianie z jakich.

Tymczasem piłkarze Polonii pa-dają jak muchy. Pierwszy rozchoro-wał się kapitan zespołu Adrian Mirzejewski. Był chory już w meczu rewanżowym Pucharu Polski z Lechem Poznań, grał też osłabiony w derbach z Legią. Nie trenował w tym tygodniu i jego występ w Lubinie z Zagłębiem stoi pod znakiem zapytania.

Kolejnymi ofiarami grypy są: Daniel Gołębiewski, Sebastian Przyrowski, Łukasz Trałka, Euzebiusz Smolarek, Paweł Wszołek. Urazu pleców doznał Maciej Sadlok, lekko kontuzjowany po derbach jest również Bruno. Sadlok, Smolarek i Przyrowski już wczoraj trenowali, z Zagłębiem po-winni zagrać.

Co się stanie, jeśli nie wyleczy się Mierzejewski? Bez tego piłkarza dziś Polonia traci połowę wartości. Widać to było w meczu z Górnikiem Zabrze na Konwiktorskiej, również w derbach z Legią, w których reprezentacyjny pomocnik był chory. Zastąpić go nie ma jak, bo zimowa ofensywa transferowa na razie okazała się defensywą. Polonia nie sprowadziła w tym roku ani jednego kreatywnego piłkarza.

Riekisz w kadrze

Skrzydłowy Polonii Dmitrij Riekisz został powołany do młodzieżowej reprezentacji Białorusi, która 25 marca rozegra mecz z Czechami, a 29 marca z Hiszpanią. Wypożyczony z Dynama Mińsk 22-letni Riekisz nie zagrał jeszcze oficjalnego meczu w barwach "Czarnych Koszul". W poniedziałek wystąpił w spotkaniu Młodej Ekstraklasy z Legią przegranym przez Polonię 0:4.

Zapowiedź 18. kolejki Ekstraklasy. Legia goni lidera  »


Więcej o: