TBL. Polonia znów pobita

28 punktów straty w Zielonej Górze, 22 w Poznaniu - koszykarze Polonii nie wyglądają ostatnio na zespół, któremu należy się miejsce w play-off.
Wyjazdowe porażki - 68:96 z Zastalem Zielona Góra i sobotnią 65:87 z PBG Basket Poznań - "Czarne Koszule" przedzieliły pewnym zwycięstwem 86:61 z Siarką Tarnobrzeg, ale za sukces uznać to trudno, bo pokonany zespół jest najgorszy w lidze - wygrał tylko trzy z 20 spotkań.

W starciach z Zastalem i PBG - drużynami z identycznym obecnie bilansem jak Polonia i rywalami do miejsca w ósemce, które gwarantuje udział w play-off - warszawiacy wypadli bardzo źle. I w Zielonej Górze, i w Poznaniu grali o klasę gorzej niż przeciwnicy - w sobotę poloniści drugą kwartę przegrali 8:22 i potem bezskutecznie próbowali odrabiać straty.

Dwie kolejki przed końcem Polonia jest na dziewiątej pozycji - "Czarne Koszule" grają jeszcze u siebie z dobrym ostatnio Treflem Sopot i na wyjeździe z Energą Czarni Słupsk, gdzie zwykle przegrywają wyraźnie. Sukcesem będzie jedna wygrana Polonii, która może nie wystarczyć jednak do awansu do play-off.

Porażka Asseco »