Ekstraklasa. Milion złotych kosztował jeden punkt Polonii

Piotr Stokowiec oficjalnie został nowym trenerem Polonii Warszawa, zastępując Theo Bosa. Holendersko-polski kwartet (Marc van Hintum, Bogusław Kaczmarek i Jan de Zeeuw) kosztował Polonię około miliona złotych. To już druga zmiana szkoleniowca w rundzie wiosennej ekstraklasy, a trzecia w tym sezonie w drużynie ?Czarnych Koszul?
Zobacz ostatnie wyczyny Polonii na Ekstraklasa.tv »

Na Konwiktorskiej nikt nie wyklucza, że nie ostatnia. Wszystko zależy od tego, jak zespół z nowym trenerem wypadnie w sobotnim meczu z Widzewem. Strata punktów na własnym boisku oznacza, że Polonia definitywnie straci szansę na przyzwoite miejsce w lidze i będzie bronić się przed spadkiem. Priorytetem właściciela klubu Józefa Wojciechowskiego jest w tej chwili uniknięcie powtórki sprzed roku, czyli obrony przed degradacją.

Jeśli Stokowcowi powinie się noga, właściciel poszuka kolejnego trenera. Na razie mu ufa. - Dostał szansę za pracowitość. Może wypromuję dla polskiej piłki nowego trenera, jak w Lechii wypromowano Tomasza Kafarskiego - powiedział Wojciechowski.

Stokowiec samodzielnie prowadził jedynie trzecioligowe Wigry Suwałki. Od 2008 roku był asystentem w Widzewie, a przez cały obecny sezon - w Polonii. Z nominacji na najbardziej niepewne stanowisko w ekstraklasie (14 zwolnionych trenerów w pięć lat) ucieszył się. - Nadszedł moment, na który czekałem. Praca trenera jest moją pasją. Teraz tę pasję będę chciał przekazać piłkarzom. Nie chcę jednak za dużo mówić, chcę pracować - mówi szkoleniowiec "Czarnych Koszul".

Theo Bos i jego asystenci Marc van Hintum i Bogusław Kaczmarek pożegnali się wczoraj z klubem i drużyną. Majdan wręczył Bosowi czekoladę, piłkarze podziękowali byłym trenerom w szatni. - Podaliśmy sobie ręce i życzyliśmy powodzenia, nic więcej. Nie zdążyliśmy się zżyć - powiedział pomocnik Łukasz Trałka. Wojciechowski zapłacił zdymisjonowanym pensje z góry do końca kontraktu, czyli do czerwca. Holendersko-polski kwartet - był w nim jeszcze Jan de Zeeuw w roli doradcy - kosztował Polonię około miliona złotych. W zamian zdobył punkt w trzech meczach ligowych i dał się wyeliminować Lechowi w ćwierćfinale Pucharu Polski mimo zwycięstwa w pierwszym meczu w Poznaniu 1:0.

W ekstraklasie to już druga zmiana trenera w rundzie wiosennej. W ubiegłym tygodniu pracę w Zagłębiu Lubin stracił Marek Bajor. Zastąpił go Jan Urban, który zaczął od zwycięstwa w meczu z... Polonią.Więcej o: