Ekstraklasa. Theo Bos: Opowiem o tym w Holandii

PRZEGLĄD PRASY: Holenderski trener Theo Bos miał poprowadzić Polonię Warszawa do europejskich pucharów. Pod jego wodzą warszawiacy zbliżyli się jednak do strefy spadkowej. W niedzielę szkoleniowiec został zwolniony. - Zwolnili mnie praktycznie dziennikarze. Opowiem o tym w Holandii - komentuje sprawę na łamach ?Przeglądu Sportowego? Theo Bos.
Pod wodzą Theo Bosa Polonia przegrała dwa spotkania ligowe, a jedno zremisowała. Jeden punkt zdobyty w trzech meczach to zbyt mało na drużynę, która jeszcze na początku sezonu marzyła o włączeniu się do walki o mistrzostwo Polski. Holender o zwolnieniu dowiedział się od dziennikarza "Przeglądu Sportowego".

- Myślałem, że mnie pan podpuszcza, że to jakaś kiepska prowokacja. Nadal nie mogę uwierzyć, że od dziennikarza dowiedziałem się o dymisji. Chyba mało trenerów na świecie z czymś takim się spotkało - stwierdził Theo Bos, który po Pawle Janasie i Jose Mari Bakero jest już trzecim trenerem, który został zwolniony w Polonii w sezonie 2010/2011. Od stycznia 2006 podobny los podzieliło łącznie 15 trenerów.

Wraz z Bosem z Polonii został zwolniony sztab w składzie: Marc Van Hintum, Bogusław Kaczmarek, Jan de Zeeuw. Dla Kaczmarka jest to już druga dymisja w Polonii Warszawa. W kwietniu 2009 roku został zwolniony z posady trenera po czterech meczach, w których odniósł trzy zwycięstwa, a jeden mecz zremisował.

- Pan prezes nie rozmawiał z nami. Spotkaliśmy się jedynie z prawnikiem, który miał przygotować dokumenty o rozwiązaniu umowy - komentował Bos. - Może zadzwonię do niego [prezesa] w najbliższych dniach i powiem, co myślę o formie, w jakiej mnie zwolnił. Ale jeszcze się zastanowię, czy warto - dodał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Holender przyznaje, że dymisja jest dla niego zaskoczeniem. - Przecież jeszcze tydzień wcześniej prezes mówił, że będę pracował do końca sezonu. Myślałem, że mam czas na stworzenie czegoś w Polonii, że dostanę szansę przynajmniej na pół roku - skomentował. - Gdy byłem zwalniany w holenderskich klubach, to odbywało się to oficjalnie i mimo wszystko kulturalnie. A w Polsce zwolnili mnie teoretycznie dziennikarze, bo prezes klubu mi o tym nie powiedział - zakończył Bos.

W kolejnym ligowym meczu Polonię poprowadzi Piotr Stokowiec. Józef Wojciechowski twierdzi, że nie jest to opcja tymczasowa. - Zasłużył sobie na to pracowitością. Może wypromuję dla polskiej piłki nowego trenera, jak w Lechii wypromowano Tomasza Kafarskiego - skomentował decyzję prezes klubu.

Bos is out! Teraz Stokowiec»