FGE. Półfinał nie dla Lidera

Koszykarki Matizolu Lidera Pruszków przegrały w niedzielę po raz drugi z Lotosem Gdynia i z rywalizacji o mistrzostwo Polski odpadły w ćwierćfinale play-off.
O porażce zadecydowała fatalnie zagrana przez pruszkowianki czwarta kwarta. Lider nie radził sobie kompletnie z obroną na całym parkiecie, miał problem z przeprowadzeniem piłki przez własną połowę i skonstruowaniem akcji, a gdy już dochodził do pozycji rzutowych, fatalnie pudłował. Efekt? Momentalnie roztrwoniona przewaga budowana mozolnie przez trzy pierwsze kwarty.

Lotos wykorzystał problemy rywalek i szybko wyszedł na prowadzenie. Gdynianki zaczęły czwartą kwartę od zrywu 9:2, a pięć minut przed końcem prowadziły już 51:42. Lider straty próbował odrabiać rozpaczliwie, ale robił to nieskutecznie. W końcówce było widać brak rozgrywającej Alicji Bednarek, która już w 3. minucie meczu wybiła bark i nie była w stanie wrócić na parkiet. Dopiero po meczu pojechała na badania do szpitala.

Podobnie jak w środę w Gdyni najwięcej punktów dla Lidera rzuciła Bernice Mosby (13), w obronie wyróżniła się Brittany Denson, która miała aż siedem bloków (cała drużyna Lidera osiem). Po 14 punktów dla Lotosu rzuciły Milka Bjelica i Nekatia Swanier.

Broniący tytułu Lotos zagra w hitowym półfinale z Wisłą Can-Pack Kraków, a odpadnięcie w ćwierćfinale nie oznacza końca sezonu dla Lidera - pruszkowianki zagrają jeszcze o miejsca 5-8, ich pierwszym rywalem będzie Super-Pol Tęcza Leszno.

Matizol Lider Pruszków - Lotos Gdynia 48:58. Kwarty: 13:6, 14:18, 11:9, 10:25. Lider: Mosby 13, Ross 7 (2), Koc 6, Denson 6, Bednarek 0 oraz Skorek 9 (1), Hughes 4, Chomać 2, Bednarczyk 1, Cymmer 0. Lotos: Bjelica 14 (2), Babkina 11, Wright 9, Krawczyk 6 (1), Tomiałowicz 2 oraz Swanier 14 (1), Misiuk 2. Stan rywalizacji: 0-2, awans Lotos.

Ćwierćfinał play-off (do dwóch zwycięstw): Super Pol Tęcza Leszno - Wisła Can-Pack Kraków 68:86, stan rywalizacji 0-2, awans Wisły. Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 65:90, stan rywalizacji 0-2, awans CCC. Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 72:71, stan rywalizacji 1-1.