Sport.pl

Stadion Legii zamknięty. Mecz z Koroną bez widzów

Decyzją wojewody mazowieckiego stadion Legii Warszawa przy Łazienkowskiej zostanie zamknięty. Piątkowy mecz Legii z Koroną Kielce odbędzie się przy pustych trybunach.


- Kontrola policji wykazała , że stadion Legii nie spełnia gwarancji porządku i bezpieczeństwa - poinformował wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Wojewoda dodał, że piątkowy mecz o godz. 20 z Koroną Kielce może się odbyć, ale bez udziału publiczności.

- Otrzymałem pismo od komendanta stołecznej policji Adama Mularza, które kończy się wnioskiem, żeby mecz odbył się bez udziału publiczności - poinformował Kozłowski.

Krótko po wystąpieniu wojewody głos zabrał Paweł Kosmala, prezes Legii:

- (...) Oświadczenie odebraliśmy z niedowierzaniem i wyrażamy swoje zdziwienie, że taka decyzja zapadła. Zamknięcie najbezpieczniejszego stadionu w Polsce z powodów, które przytoczył pan wojewoda nie przekonuje nas. Tego rodzaju uzasadnienia można użyć wobec wszystkich stadionów w Polsce. Na każdym obiekcie Ekstraklasy i I ligi miały miejsce podobne wydarzenia w większym nasileniu niż na naszym stadionie. (...) Uzasadnienie Wojewody nas nie przekonuje - powiedział Kosmala.

Przeczytaj oświadczenie prezesa Legii na stronie klubu

Po wtorkowym meczu Pucharu Polski na stadionie w Bydgoszczy doszło do zamieszek z udziałem chuliganów z szalikami Lecha i Legii. Brał w nich udział najsłynniejszy kibol Legii - "Staruch", który zaledwie kilka tygodni temu dostał zakaz stadionowy po tym, jak na stadionie przy Łazienkowskiej zwymyślał i uderzył w twarz piłkarza Legii.

Premier Donald Tusk powiedział, że po wtorkowych wydarzeniach w Bydgoszczy po finale Pucharu Polski, czeka na ocenę związaną z zagrożeniami dotyczącymi stadionów: Lecha Poznań i Legii Warszawa.

Czy popierasz decyzję wojewody o zamknięciu stadionu Legii na jeden mecz?
Więcej o: