Ekstraklasa. Trabzonspor chce Mierzejewskiego

PRZEGLĄD PRASY. Jak donosi środowy ?Przegląd Sportowy?, turecki Trabzonspor jest zainteresowany sprowadzeniem Adriana Mierzejewskiego. Na transfer najlepszego piłkarza ostatniego sezonu Ekstraklasy nie chce zgodzić się prezes Czarnych Koszul - Józef Wojciechowski.
Mierzejewski w akcji - zobacz na ekstraklasa.tv »

Według gazety, Turcy chcą zaoferować za reprezentacyjnego pomocnika 3 miliony euro i są gotowi do rozmów o transferze. W tym celu przebywają od niedzieli w Warszawie. O sprzedaży swojego zawodnika nie chce jednak słyszeć właściciel Polonii. - Nie będę się z nimi spotykał. Ja zamierzam wzmacniać drużynę, pozbędę się tylko piłkarzy, którzy są nam niepotrzebni - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Józef Wojciechowski.

Obecnie w kadrze zespołu wicemistrza Turcji znajduje się trzech Polaków: Arkadiusz Głowacki oraz bracia Brożkowie. Przed wyjazdem nad Bosfor wszyscy reprezentowali barwy Wisły Kraków. Tak samo jak Mirosław Szymkowiak, który w Trabzonie występował w latach 2005-2006 i stał się ulubieńcem tamtejszych kibiców.

Mierzejewski MVP

Pomimo, że Polonia zajęła w lidze dopiero 7. miejsce, zakończony sezon był dla Mierzejewskiego udany. 24-letni zawodnik był liderem Czarnych Koszul i regularnie otrzymywał powołania od selekcjonera Franciszka Smudy. W poniedziałek, na gali podsumowującej zakończony sezon, odebrał nagrodę dla najbardziej wartościowego piłkarza rozgrywek (MVP). W głosowaniu brali udział kapitanowie i trenerzy wszystkich drużyn Ekstraklasy.Ekstraklasa. Przeciętna Polonia, błyskotliwi poloniści »