Ekstraklasa. "Sobiech już w Polonii nie zagra"

PRZEGLĄD PRASY. Właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski postanowił, że napastnik tego klubu Artur Sobiech nie zagra już w barwach "Czarnych Koszul". Były zawodnik Ruchu Chorzów nie zgodził się na renegocjacje kontraktu.
Po nieudanym poprzednim sezonie Józef Wojciechowski postanowił renegocjować kontrakty swoich zawodników. Piłkarzom zamrożono 20% pensji. Jeżeli zdobędą oni w kolejnym sezonie mistrzostwo Polski, przyznana zostanie im trzykrotność tej sumy. W przypadku 2. miejsca, zamrożona kwota zostanie zwrócona. Jeśli miejsce będzie niższe, pieniądze przepadną. Do tej pory jedynym zawodnikiem, który nie zgodził się na zmianę warunków kontraktu był Artur Sobiech.

- Czas Sobiecha się skończył. W nowym sezonie na pewno nie będzie trenował z pierwszą drużyną - powiedział Józef Wojciechowski "Przeglądowi Sportowemu".

Artur Sobiech do Polonii trafił przed obecnym sezonem z Ruchu Chorzów za milion euro. W lidze strzelił 9 goli i miał 7 asyst.

Polonia się wzmacnia

Do rozpoczęcia sezonu jeszcze prawie dwa miesiące, a Polonia dokonała już kilku znaczących transferów. Do klubu przyszli Grzegorz Bonin, Marcin Baszczyński, Robert Jeż, Daniel Sikorski i Pavel Szultes.

Ojrzyński trenerem Korony Kielce »