Sport.pl

Ekstraklasa. Smolarek dostał ultimatum

Były reprezentant Polski może zostać odesłany do zespołu Młodej Ekstraklasy Polonii Warszawa, jeśli nie zgodzi się na nowe warunki kontraktu zaproponowane przez właściciela klubu Józefa Wojciechowskiego.
W piątek Euzebiusz Smolarek dostał ostateczne ultimatum. Musi podpisać nową umowę albo nie pojedzie z drużyną na obóz przygotowawczy do Grodziska Wlkp. Informację przekazał mu trener Jacek Zieliński.

Spornym punktem w kontrakcie - na który nie chce przystać 30-letni napastnik - jest propozycja odłożenia 20 proc. miesięcznej pensji do depozytu. Kwota zostanie zwrócona na koniec sezonu, jeśli Polonia zajmie drugie miejsce w lidze, i potrojona w przypadku zdobycia tytułu mistrzowskiego. Smolarek ma wiele do stracenia, ale też i zyskania. Zarabia 400 tys. euro rocznie. Gdy Polonia będzie poza pierwszą dwójką, ubędzie mu 80 tys. euro, mistrzostwo gwarantuje mu dodatkowo 160 tys. euro plus premie za wygrane mecze.

Oprócz Smolarka - najlepiej zarabiającego piłkarza ligi - na ofertę "motywującego" kontraktu nie przystał Artur Sobiech, najdroższy zawodnik ekstraklasy (kupiony przed rokiem za milion euro z Ruchu). Właściciel Polonii pozostaje nieugięty. Brak podpisu oznacza zesłanie do drużyny Młodej Ekstraklasy.

Więcej o: