Sport.pl

Transfery. Trabzonspor przedstawi Polonii gwarancje bankowe

Nowy klub Adriana Mierzejewskiego Trabzonspor na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że przedstawi Polonii Warszawa gwarancje bankowe za transfer Adriana Mierzejewskiego jak tylko... Polonia poda poprawną nazwę banku.
Tego lata Mierzejewski stał się najdroższym piłkarzem polskiej Ekstraklasy. Trabzonspor zobowiązał się zapłacić Polonii Warszawa za reprezentanta Polski 5,25 miliona euro w trzech ratach. Pierwsza rata dotarła, przed kolejnymi turecki klub miał dostarczyć gwarancje bankowe, ale tego nie uczynił.

Kilka dni temu właściciel Czarnych Koszul Józef Wojciechowski powiedział: - Jeśli ich nie dostaniemy (gwarancji bankowych - red.), transfer nie dojdzie do skutku i Adrian będzie musiał do nas wrócić. Nie wydamy karty piłkarza Turkom bez tych gwarancji. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. W piątek obiecali, że do środy je przekażą.

Całe zamieszanie miało powstać po tym jak prezes Trabzonsporu Sadri Sener został zatrzymany za udział w aferze korupcyjnej w tureckiej piłce. Okazuje się jednak, że to Polonia... podała złą nazwę banku.

Trabzonspor wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie: - Transfer Adriana Mierzejewskiego nie jest zagrożony. Gwarancje bankowe były przygotowane do wysłania, jednak okazało się, że Polonia Warszawa przekazała nam złą nazwę banku. W związku z tym na gwarancje musi poczekać trochę dłużej.

Więcej o: