Sport.pl

T-Mobile Ekstraklasa. Moshe Ohayon podpisał kontrakt z Legią

28-letni izraelski pomocnik podpisał roczną umowę z Legią. Kontrakt może zostać przedłużony o dwa lata. Ohayon do Warszawy przyjechał przed tygodniem i zdążył zagrać 20 minut w piątkowym sparingu z Żalgirisem.
Ohayon wczoraj został zgłoszony do rozgrywek w Lidze Europejskiej. To środkowy pomocnik, o którym zarówno trener Maciej Skorża, jak i izraelscy dziennikarze mówią, że gra fifty-fifty - zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Przez większą część kariery był defensywnym pomocnikiem. W poprzednim sezonie w FC Ashdod otrzymał więcej zadań ofensywnych. Strzelił 17 goli w lidze i miał 9 asyst. Jest wychowankiem izraelskiego klubu i spędził w nim większą część kariery, choć w latach 2006-08 grał w drugoligowym szwajcarskim FC Winterthur, a potem krótko w Beitarze Jerozolima.

- Gdziekolwiek grał, pokazywał siłę charakteru. Był kapitanem młodzieżowej reprezentacji Izraela, również klubów, w których występował. A nam zależy na tym, by moc charakteru Legii byłą coraz większa - zaznaczył prezes Kosmala w rozmowie z legia.com.