Liga Europejska. Prasa: Nie taka Turcja Legii straszna

PRZEGLĄD PRASY. W pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europejskiej Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Gaziantepspor 1:0. Prasa skupia się m.in. na panującym tam upale (?Gol w tureckiej łaźni?) i skuteczności serbskiego duetu - Miroslava Radovicia i Danijela Ljuboi.
"Gazeta Wyborcza": Legia wygrała w Turcji!

Drużyna Macieja Skorży blisko IV rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Nie przestraszyła się kupowanych za 3,5 mln euro piłkarzy czwartej drużyny ligi tureckiej oraz azjatyckiego upału. Pokonała na wyjeździe Gaziantepspor 1:0, choć przez większość meczu broniła się. Robiła to mądrze i wygrała zasłużenie.

"Przegląd Sportowy": Gol w tureckiej łaźni

Świetny początek sezonu dla legionistów. Wygrali nie tylko na boisku, lecz także z temperaturą, która przekraczała 40 stopni. To był koncert Serbów grających w Legii. W 52. minucie Danijel Ljuboja pięknie asystował przy golu Miroslava Radovicia. Konsekwencja, koncentracja, realizacja założeń taktycznych - to wszystko sprawiło, że Legia wraca do Polski z wymarzonym wynikiem.

"Polska": Nie taka Turcja Legii straszna

Mimo wielkich obaw legioniści pokonali Gaziantepspor 1:0. Trener Turków bał się Radovicia, który... strzelił gola jego drużynie. Trzeba jednak przyznać, że po pierwszej połowie legioniści mogli odetchnąć z ulgą.

"Super Express": Serbski duet załatwił Turków

- Przeanalizowaliśmy grę Legii i znamy jej mocne strony. Moi obrońcy powinni uważać na Radovicia i Ljuboję - mówił przed starciem z Legią trener Gaziantepsporu, Tolunay Kafkas. I wykrakał, bo właśnie serbski duet zapewnił stołecznym cenne zwycięstwo 1:0.

"Fakt": Legia wygrała w Turcji w morderczym skwarze

W rozgrywanym w ogromnym skwarze wyjazdowym spotkaniu wygraną 1:0 zapewnili wojskowym Danijel Ljuboja i Miroslav Radović. Wystarczyła jedna błyskotliwa akcja pierwszego z nich i zachowanie zimnej krwi przez "Rado", żeby warszawski zespół przed spotkaniem z Turkami wywalczył sobie ważną zaliczkę.