1. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Lech i Polonia zwycięskie, remis Wisły, Legia nie grała

W pierwszym spotkaniu 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy ŁKS Łódź przegrał z Lechem Poznań aż 0:5. W sobotę mistrz Polski uratował remis z Widzewem Łódź, a w niedzielę Śląsk zremisował na własnym boisku z Górnikiem. Mecz Legii z Zagłębiem został przełożony z powodu silnej ulewy.
Piątek

ŁKS Łódź - Lech Poznań 0:5

Na inaugurację sezonu 2011/12 Lech Poznań pokonał w Bełchatowie Łódzki Klub Sportowy aż 5:0. Trzy gole strzelił Artjoms Rudnevs, choć dwa z nich nie powinny zostać uznane.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0

Polonia Warszawa wygrała z Lechią Gdańsk w swoim pierwszym meczu nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Jedynego gola dla Czarnych Koszul strzelił najlepszy na boisku Bruno. Brazylijczyk kapitalnym wolejem pokonał dobrze spisującego się w bramce Małkowskiego.

Sobota

Cracovia - Korona Kielce 1:2

Cracovia miała zacząć sezon od mocnego uderzenia, ale w pierszym meczu przed własną publicznością musiała uznać wyższość Korony. Bohaterem meczu został powracający do T-Mobile Ekstraklasy Michał Zieliński, który dziesięć minut po wejściu na boisko zdobył zwycięską bramkę i pogrążył gospodarzy.

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2:1

Nudny w pierwszej połowie mecz w Chorzowie rozkręcił się dopiero po przerwie. Kibice oglądali dwie kapitalne bramki. Najpierw świetnym wolejem popisał się Arkadiusz Piech, a później pięknym strzałem wyrównał Marcin Żewłakow. Decydujący gol padł w 93. minucie po błędzie Lacicia, który sprokurował rzut karny.

Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:1

W Łodzi spotkali się trenerzy z dwóch piłkarskich biegunów i drużyny o zupełnie odmiennych aspiracjach. Niespodziewanie debiutujący w najwyższej klasie rozgrywkowej Radosław Mroczkowski był bliski utarcia nosa mistrzowi Polski Robertowi Maaskantowi. Wisła uratowała remis w ostatnich sekundach po akcji dwóch rezerwowych.

Niedziela

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1

W drugiej połowie Śląsk całkowicie stłamsił rywala. Piłkarze Lenczyka grali ładnie, składnie, stworzyli sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich, ale podobnie jak w meczu z Lokomotiwem Sofia, gracze Lenczyka razili nieskutecznością. Śląsk oddał aż 29 strzałów, a zdobył tylko jednego gola. Jego autorem Johan Voskamp. Holender wykorzystał podanie Celebana i kapitalnym strzałem od słupka pokonał świetnie spisującego się w tym spotkaniu Skorupskiego.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin - odwołany

Z powodu silnych opadów deszczu w Warszawie mecz T-Mobile Ekstraklasy między stołeczną Legią a Zagłębiem Lubin został odwołany. Najpierw odłożono decyzję o pół godziny, a później ogłoszono, że mecz zostanie przełożony. Spotkanie ma odbyć się 22. lub 23. listopada. Jeżeli Legia nie awansuje do Ligi Europejskiej, będzie mogła rozegrać ten mecz już we wrześniu.

Poniedziałek

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 18:30

Wierzę, że zajmiemy miejsce w pierwszej trójce - to słowa Dawida Plizgi, który dołączył do Jagiellonii przed sezonem. - Liczę na wsparcie kibiców - to z kolei trener Czesław Michniewicz. Jagiellonia zawiodła w europejskich pucharach, ale zapowiada walkę o najwyższe cele w lidze. By od początku liczyć się w stawce, Jaga musi pokonać absolutnego debiutanta w Ekstraklasie, Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Beniaminek nie stoi na straconej pozycji w starciu z Jagiellonią. W ostatniej chwili okazało się, że Podbeskidzie może rozgrywać swoje mecze w Bielsku-Białej. A to, że wsparcie kibiców pomaga ekipie trenera Roberta Kasperczyka, poznaliśmy w zeszłej edycji Pucharu Polski.