Liga Europejska. Spartak Moskwa przed meczem z Legią łatwo wygrywa w lidze

Spartak Moskwa przed meczem z Legią w Lidze Europejskiej rozbił w lidze rosyjskiej Andżi Machaczkała 3:0. - To było jedno z lepszych naszych spotkań po rundzie wiosennej - powiedział trener rywali Walery Karpin.
Piłkarze z Moskwy w ostatnich tygodniach grają bardzo skutecznie. Wygrana z Andżi jest trzecia w czterech meczach ligowych po letniej przerwie w lidze rosyjskiej. Spartak stracił punkty tylko przed dwoma tygodniami w meczu z Kubaniem Krasnodar (1:1). W lidze jest jednak dopiero piąty, po słabym początku sezonu.

- Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i w ataku. Wykorzystaliśmy wszystkie swoje atuty i poza jedną sytuacją nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na zbyt wiele. Strzeliliśmy trzy bramki, a mogliśmy więcej. Letnia przerwa wyszła nam na dobre - powiedział Karpin.

Pierwszego gola w 35. minucie strzelił brazylijski napastnik Ari, tuż przed przerwą trafił skrzydłowy Dmitrij Kombarow (po asyście Ariego), a w 73. minucie trzecia bramkę zdobył rezerwowy napastnik Aleksandr Kozłow.

Trener Spartaka wciąż musi radzić sobie bez kontuzjowanych piłkarzy. W meczu z Legią prawdopodobnie nie zagrają irlandzki skrzydłowy Aiden McGeady, a także rosyjscy obrońcy Aleksandr Szeszukow i Siergiej Parszywliuk. Wystąpili za to dwaj piłkarze sprowadzeni latem. Debiut zaliczył kupiony za 10 mln euro z Fenerbahce nigeryjski napastnik Emmanuel Emenike (wszedł na boisko w 76. minucie). Asystę przy trafieniu Kozłowa zaliczył holenderski pomocnik Demy de Zeeuw, dla którego był to drugi występ w Spartaku. Do Moskwy trafił z Ajaksu za 6 mln euro.

Pierwszy mecz Legii ze Spartakiem w IV rundzie eliminacji LE odbędzie się w czwartek przy Łazienkowskiej. Początek o godz. 18.

UEFA wykluczyła z rozgrywek Olympiakos Volos »