T-Mobile Ekstraklasa. Kucharczyk kontuzjowany w meczu z Podbeskidziem

To złe wieści dla warszawskiego zespołu, który za kilka dni zainauguruje rozgrywki w Lidze Europejskiej. - Uraz wydaje się na tyle poważny, że wykluczy go z gry w meczu z PSV - powiedział w rozmowie z oficjalną stronę klubu szkoleniowiec Legii, Maciej Skorża. Jedynym zdolnym do gry napastnikiem pozostaje Danijel Ljuboja, ale i on narzeka od kilku tygodni na drobny uraz.
W sobotę warszawianie sensacyjnie przegrali na własnym boisku z Podbeskidziem 1:2. Stracili cenne punkty i najprawdopodobniej kolejnego napastnika. Kucharczyk mecz rozpoczął w pierwszym składzie, ale z boiska musiał zejść już po kwadransie, po tym jak został boleśnie kopnięty przez pomocnika "Górali" Frantiska Metelkę. Jego miejsce na murawie zajął Moshe Ohayon.

- Jutro udam się na badania lekarskie, które wykażą, jak poważny jest mój uraz. Mam nadzieję, że będę gotowy do gry jak najszybciej - mówił po meczu Kucharczyk.

Choć diagnoza zapadnie dopiero w niedzielę, to ze stratą zawodnika pogodził się już chyba trener legionistów Maciej Skorża. - Uraz wydaje się na tyle poważny, że wykluczy go z gry w meczu z PSV - powiedział w rozmowie z oficjalną stronę klubu szkoleniowiec.

Młody snajper jest kolejnym napastnikiem Legii, który zmagać się będzie z kontuzją. Podczas czwartkowego treningu przed spotkaniem z Podbeskidziem naderwania ścięgna Achillesa doznał Michal Hubnik i już wiadomo, że Czech w tym roku nie wystąpi. Jedynym zdolnym do gry snajperem w stołecznej drużyny jest Danijel Ljuboja. Problem w tym, że Serb już od kilku tygodni biega po ligowych boiskach z niewyleczonym urazem pachwiny. Jeżeli jego stan zdrowia nagle się pogorszy sytuacja Legii stanie się dramatyczna i w ataku będzie musiał występować młody Michał Żyro.