T-Mobile Ekstraklasa. Maaskant: Z taką grą wygramy 4 mecze w październiku

Trener Wisły Kraków Robert Maaskant mimo porażki z Legią Warszawa 0:2, wciąż optymistycznie patrzy w przyszłość: - Uważam, że z taką grą jak dzisiaj jesteśmy w stanie wygrać 4 kolejne mecze w październiku - powiedział Holender po niedzielnym hicie T-Mobile Ekstraklasy.
Legia wygrała z Wisłą 2:0 po bramkach Daniela Ljuboji i Janusza Gola. Po meczu trener Maaskant powiedział:

- To był dobry mecz piłki nożnej. Widać było, że obie drużyny chcą wygrać. Było bardzo ostro i ofensywnie. Myślę, że pierwsza połowa była wyrównana. Jestem bardzo zawiedziony, że nie udało się stworzyć sytuacji podbramkowych. Straciliśmy bramkę po kontrze, Jaliens próbował zagrać do Iliewa, nie udało się i zaraz po tym było 1:0.

- W przerwie powiedzieliśmy sobie, żeby spróbować zagrać szybciej i wykreować jakieś sytuacje. Do 70. minuty graliśmy lepiej niż Legia. Niestety kolejny kontratak, 2:0 i po meczu. Próbowaliśmy zmian, wszedł Diaz, ale nie udało się zdobyć bramkę.

- Tak jak wspomniałem, udało nam się zmusić Legię do gry z kontry u siebie, ale to nie wystarczyło. Uważam, że z taką grą jak dzisiaj jesteśmy w stanie wygrać 4 kolejne mecze w październiku.

- Melikson, Genkow i Małecki to piłkarze, którzy potrafią stwarzać sytuacje i strzelać bramki, ale dzisiaj pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie dobrze grać i bez nich. To nasza druga porażka w Warszawie ostatnio. Każda porażka z Legią smakuje gorzko, szczególnie dla naszych kibiców. - W przerwie zszedł Sobolewski, który miał problemy z Achillesem. Nie ma już 21 lat, choć czasem jego forma na to wskazuje.

- Rezultat ze spotkania pucharowego nie miał znaczenia. Atutem Legii było to, że w czwartek również grała u siebie.

- Legia 5 lat temu zainwestowała w akademię młodzieżową i teraz kilku zawodników przebija się do składu. Gratuluję im tego.