Liga Europejska. "Wiosna wreszcie nasza", "Brawo Radović, brawo Legia!"

PRZEGLĄD PRASY. Legia Warszawa wygrała w czwartek z Rapidem Bukareszt 3:1 i zapewniła sobie awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Polska prasa szczególnie chwali Miroslava Radovica, który strzelił dwie bramki z spotkaniu rewanżowym z rumuńskim klubem.
Gazeta Wyborcza: W Legii już wiosna!

"Tego jeszcze w naszej piłce nie było. Po zwycięstwie nad Rapidem Bukareszt 3:1 piłkarze Legii Warszawa awansowali do 1/16 finału Ligi Europejskiej na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej" -pisze w Gazecie Robert Błoński . Dziennikarz wskazuje również na fakt, że na stadionie stołecznego spotkanie obejrzała rekordowa liczba fanów. Kibice zgromadzeni w liczbie ponad 30 tysięcy, obejrzeli: "męską, twardą grę, za którą sędzia rozdawał dziewięć żółtych i dwie czerwone kartki. Ale i przeżywało emocje czysto sportowe". Na pochwałę zasłużył oczywiście Miroslav Radović, który w siedmiu pucharowych występach do bramki trafił już siedem razy. "To jest jego jesień" - twierdzi dziennikarz Wyborczej.

Rzeczpospolita: Wiosna wreszcie nasza

"Takiego meczu dawno w Warszawie nie było i sukcesu też. [...] Warszawska drużyna zagra wiosną w europejskich pucharach pierwszy raz od 16 lat" -podkreśla znaczenie czwartkowego triumfu Legii Rzeczpospolita . Zdaniem dziennikarzy tej gazety w pierwszej połowie mecz był dobry, by w drugiej stać się jeszcze lepszy:"Kibice rozwinęli flagę z napisem "Legia" a Miroslav Radović zdobył pierwszą bramkę".

Polska The Times: Brawo Radović, brawo Legia!

"Rekordowa frekwencja, dramatyczny mecz, cztery bramki, dwie czerwone kartki. I zwycięstwo Legii Warszawa nad Rapidem Bukareszt. Wywalczone w mękach, ale kto będzie o tym pamiętał. Już zawsze będziemy pamiętać za to o historycznym sukcesie zespołu Macieja Skorży" - napisała piątkowa Polska The Times. Jak w innych tytułach prasowych, tak i na łamach tego dziennika pojawiły się ciepłe słowa o Radoviciu: "Na szczęście po raz kolejny okazało się, że w fantastycznej formie strzeleckiej jest tej jesieni Radović".

Przegląd Sportowy: Przy Łazienkowskiej czuć już wiosnę

"Maciej Skorża i jego zespół przeszli do historii! Już po czwartej serii gier w Lidze Europy Legia zapewniła sobie awans. [...]Piłkarzom ze stolicy nie zabrakło woli walki, zaangażowania i dyscypliny taktycznej. Te czynniki złożyły się na sukces" - twierdzą dziennikarze PS. Postacią czwartkowego spotkania według sportowego dziennika został oczywiście Miroslav Radović: "Ile to już razy w tym sezonie wychwalaliśmy serbskiego pomocnika. A wczoraj Miroslav Radović kolejny raz zasłużył na miano bohatera".

Fakt: Radović poprowadził Legię do zwycięstwa

"Piłkarze Legii Warszawa są już w 1/16 finału Ligi Europy![...] Trzecie zwycięstwo na tym etapie rozgrywek zapewnił Wojskowym niezawodny Miroslav Radović, ale bohaterem gospodarzy był też Duszan Kuciak, który kapitalnie bronił. - Fakt docenił postawę nie tylko bramkostrzelnego Serba, ale również golkipera stołecznego klubu.

Super Express: Radović dał awans Legii

"Ależ on gra! Miroslav Radović, który w tym sezonie jest niekwestionowanym liderem Legii, znów dał "wojskowym" arcyważne zwycięstwo. I przed dwoma tygodniami w Bukareszcie i wczoraj przy Łazienkowskiej "Rado" strzelał gole, które zapewniały stołecznym wygraną. Wczoraj po ciężkim boju Legia pokonała Rapid 3:1 i jest już pewna wyjścia z grupy C Ligi Europejskiej" - chwali Serba Super Express.