LE. Rumuni o Legia-Rapid. "Wyeliminował nas Alexa", Radovic z najwyższą oceną

PRZEGLĄD PRASY: Rumuńskie gazety za porażkę z Legią winią głównie Alexę, a także nieskuteczność swoich piłkarzy. Doceniają dobrą grę Radovicia, a gol Kucharczyka nazywają "gwoździem do trumny".
Gazeta Sporturilor - Rapid poza Europą, "głowa do góry!"

Według dziennikarzy rumuńskiej gazety piłkarze Rapidu, nawet po czerwonej kartce dla Alexy, lepiej prezentowali się w Warszawie niż na Stadionie Narodowym w Bukareszcie. Nie mają jednak wątpliwości, że to czerwona kartka dla Alexy była przyczyną porażki.

Na portalu gazety Sporturilor znajduje się także felieton zatytułowany "Rapidzie, głowa do góry!". Bogdan Fechita pisze w nim, że piłkarze Rapidu nie mogą się podłamywać odpadnięciem z pucharów europejskich i powinni szybko podnieść się po klęsce.

Prosport.ro - Wyeliminował nas Alexa. Giulestenii już poza Ligą Europejską

"Giulestenii [tak Rumuni nazywają potocznie drużynę Rapidu - przyp. red.] wybrali się do Warszawy w jednym celu: by odzyskać punkty, które nieoczekiwanie stracili dwa tygodnie temu w konfrontacji z Polakami na Stadionie Narodowym w Bukareszcie. Europejska przygoda znalazła jednak swój szybki koniec w Warszawie, gdzie piłkarze Radvana Lucescu przegrali 3-1, marnując w trakcie meczu cztery pewne sytuacje do strzelenia gola." - można przeczytać na stronie Prosport.ru.

Dziennikarze tego serwisu zauważają też, że Janusz Gol zaliczył bardzo podobny występ jak Alexa - wszedł w 63. minucie i dostał dwie żółte kartki w 70. i 80. minucie, opuścił więc boisko po upływie niemal takiego samego czasu. Osłabił jednak swój zespół o wiele później niż piłkarz rumuński.

Na stronie można znaleźć także oceny wystawione piłkarzom. Radovic za swój występ otrzymał niemal najwyższą ocenę "foarte bine" czyli bardzo dobrze, Ljuboja, Vrdoljak i Kuciak zostali ocenieni na "bine" - dobrze. Wśród Rumunów trzech zagrało dobrze, trzech otrzymało tylko jedną gwiazdkę na pięć. W Legii taką samą ocenę otrzymał tylko Żyro.

Sport.ro - Alexa usunięty w kluczowym momencie. Frustrujący koniec Rapidu

Serwis Sport.ro określa zachowanie Alexy, który osłabił wcześniej będący równym przeciwnikiem dla Legii zespół Rapidu, jako "bezrozumne". I choć piłkarze Rapidu nadal atakowali i stwarzali sobie sytuacje, to brak jednego zawodnika nie pozwolił im osiągnąć lepszego wyniku.

Onlinesport.ro - Rapid z Legią stracił Alexę i awans do następnej rundy

Dziennikarze Onlinesport.ro podkreślają, że czerwona kartka dla Alexy była absolutnie zasłużona, a jego zachowanie bezsensowne. Zwracają też uwagę na dobre interwencje Kuciaka, które nie pozwoliły zdobyć Rumunom prowadzenia choć mieli wiele dogodnych sytuacji.

Na stronie gazety można także przeczytać, że w końcówce meczu, gdy Legia prowadziła 2:1 piłkarze Rapidu starali się wrócić do gry i rzucili wszystkie siły, co wykorzystała Legia, gdy "Kucharczyk wbił gwóźdź do trumny".