Liga Europejska. Miroslav Radović najlepszym pomocnikiem... w grze internetowej

W prowadzonej na stronie uefa.com grze Fantasy Europa League najlepszym z pomocników, spośród wszystkich grających w rundzie grupowej Ligi Europejskiej, jest pomocnik Legii Miroslav Radović. Serb, który strzelił w tej fazie rozgrywek cztery gole, zgromadził 27 punktów.
Gra jest typowym fantasy. Internauta składa wirtualną drużynę z piłkarzy, którzy rzeczywiście grają w rundzie grupowej Ligi Europejskiej. Musi zmieścić się w określonym budżecie, co nie jest łatwe, bo każdy z piłkarzy ma swoją cenę. Jeśli grają dobrze - strzelają gole, asystują lub, w przypadku bramkarzy i obrońców, kończą mecz bez straty bramki - zdobywają punkty dla drużyny gracza.

Radović okazuje się najlepszym wśród pomocników. Wyprzedza o cztery punkty Diego z Atletico Madryt (dwa gole i asysta), Rasmusa Elma z AZ Alkmaar (dwa gole i dwie asysty), a także Bibrasa Natcho z Rubina Kazań (dwa gole i asysta). Spośród wszystkich piłkarzy 48 drużyn grających w tej fazie więcej punktów od Serba zdobyli tylko dwaj napastnicy (Matias Suarez z Anderlechtu i Andy Johnson z Fulham), oraz trzej obrońcy (Christian Fuchs z Schalke, Guillaume Gillet z Anderlechtu i Kanu ze Standardu).W dodatku pomocnika Legii warto mieć w drużynie, bo nie kosztuje zbyt wiele. Mimo to wybrało go do tej pory niecałe 3 proc. graczy.

Fantasy Europa League jest zabawą ale pośrednio wskazuje na najbardziej efektywnych piłkarzy grających w Lidze Europejskiej. Poza Radoviciem dobrze "punktują" również Jakub Wawrzyniak (16 pkt.), Maciej Rybus i Danijel Ljuboja (po 15 pkt.).Miroslav Radović » - szybki kelner, który odbił się od dna